Trwa ładowanie...
duuabxf
23-11-2016 08:20

Portfel zamówień Mostostalu Zabrze - 619 mln zł, z ofertami złożonymi 1,2 mld zł

Warszawa, 23.11.2016 (ISBnews) - Portfel zamówień Mostostalu Zabrze jest warty 619 mln zł w podpisanych kontraktach, a łącznie z oferowanymi zamówieniami ok. 1,2 mld zł, podała spółka.

duuabxf

"Wartość backlogu (oferowanych i realizowanych zamówień) wynosi ok. 1,2 mld zł, z czego 619 mln zł stanowi wartość podpisanych kontraktów" - czytamy w komunikacie.

W ostatnim czasie spółka realizowała kontrakty w sektorach takich, jak chemia i petrochemia (EFRA w Grupie Lotos, Nitroerg Krupski Młyn, PKN Orlen w Płocku, Zakłady Azotowe Kędzierzyn-Koźle), energetyka (Elektrownia Kozienice, Elektrownia Opole, Elektrownia Fortum Zabrze, Elektrociepłownia w Płocku, Jaworzno), a także hutnictwo żelaza i metali nieżelaznych (KGHM Polska Miedź, ArcelorMittal w Krakowie). Rozpoczęła także realizację zleceń w sektorach przemysł lotniczy (generalne wykonawstwo hali produkcyjnej w Ropczycach dla Aero Gearbox International Poland) i obiekty specjalne (udział w budowie bazy systemu Aegis Ashore w Redzikowie na zlecenie Amec Foster Wheeler Environment & Infrastructure).

"Warto podkreślić, że pozyskane kontrakty nie tylko przełożyły się na wzrost sprzedaży w ostatnim kwartale, ale również pozwoliły zbudować dobry portfel zleceń Grupy w dosyć trudnym, spadkowym okresie dla polskiego sektora budowlanego. Łączna wartość kontraktów podpisanych w 2016 roku wyniosła ponad 520 mln zł, w wyniku czego mamy wypełniony portfel zleceń na bieżący i w znaczącej części na przyszły rok - 2017" - powiedziała zastępczyni dyrektora ds. rozwoju strategicznego i marketingu Marzena Twardzik-Kapis, cytowana w komunikacie.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. Skonsolidowane przychody Mostostalu Zabrze sięgnęły 760 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

duuabxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duuabxf