Trwa ładowanie...
28-03-2016 12:52

Porty lotnicze w Polsce. Nowe połączenia z wrocławskiego lotniska

Łącznie w ofercie tanich linii będzie 28 połączeń.

Porty lotnicze w Polsce. Nowe połączenia z wrocławskiego lotniskaFot: Panek/Wikimedia (CC BY-SA 4.0)
d1wz9e9
d1wz9e9

Kolejne rejsy tanich linii lotniczych i nowe czartery, a także loty do Radomia - na wrocławskim lotnisku od niedzieli obowiązuje rozkład lotów na lato 2016. Liczba połączeń ze stolicy Dolnego Śląska zwiększyła się do 60.
Niskokosztowe rejsy na Teneryfę (Ryanair)
pojawiają się w letniej siatce wrocławskiego lotniska po raz pierwszy, podobnie jak do Sztokholmu (Wizz Air). Nowością jest połączenie do Birmingham (Wizz Air), które ruszyło już 18 marca. W letnim rozkładzie wracają także popularne niskokosztowe kierunki wakacyjne - Alicante, Malaga, Malta oraz Kreta (Chania). Łącznie w ofercie tanich linii będzie 28 połączeń.

1 czerwca staruje połączenie do Wenecji Treviso. Samoloty na tej trasie będą latały dwa razy w tygodniu - w środy i niedziele. Będzie to już czwarte tanie połączenie z Wrocławia do Włoch. Pozostałe to Rzym, Mediolan i Bolonia.

- Kierunki włoskie, podobnie jak wszystkie południowe, cieszą się dużą popularnością. Wenecja doskonale uzupełnia ofertę w tym segmencie. Jej walorów turystycznych nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten kierunek może powtórzyć sukces wprowadzonego zimą połączenia na Teneryfę - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W nowym rozkładzie będzie także więcej połączeń krajowych. 18 kwietnia wystartuje pierwszy samolot na trasie z Wrocławia do Radomia (linie Sprint Air). Rejsy na tym kierunku będą realizowane we wtorki i czwartki. Pojawią się także dwa dodatkowe połączenia weekendowe (jedno w sobotę, jedno w niedzielę) na trasie do Warszawy Modlin, obsługiwanej przez linie Ryanair.

d1wz9e9

Zwiększy się także liczba lotów do portów przesiadkowych - do Frankfurtu, Monachium, Kopenhagi. W letnim rozkładzie lotów pasażerowie będą mieli do dyspozycji łącznie 6 sieciowych połączeń - oprócz wymienionych również do Düsseldorfu oraz Warszawy (Lotnisko Chopina).

Pojawi się także kilka nowości w ofercie biur podróży - Gran Canaria, Alicante i Barcelona El Prat. Łącznie pasażerowie będą mieli do dyspozycji 25 kierunków czarterowych. - Hiszpania, Portugalia, a także Grecja i Bułgaria cieszą się obecnie największą popularnością wśród podróżnych wrocławskiego lotniska. To sprawdzone kierunki, oferujące relaks i wypoczynek, atrakcje dla aktywnych, zabytki i specjały lokalnych kuchni - mówi Michał Kozak, menadżer rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

d1wz9e9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wz9e9