Trwa ładowanie...

Porwali pracownika firmy, która zalegała z płatnościami

Portugalska brygada antyterrorystyczna uwolniła zakładnika porwanego przez personel jednego z lizbońskich przedsiębiorstw

Porwali pracownika firmy, która zalegała z płatnościamiŹródło: thinkstock
d4kctlt
d4kctlt

Jak poinformował przedstawiciel lizbońskiej policji, pracodawca porwanego mężczyzny od dłuższego czasu zalegał z wypłatą honorarium firmie, która wykonała dla niej szereg usług.

Jak ujawniła policja, zniecierpliwiony czekaniem na 28 tys. euro przedsiębiorca postanowił porwać najlepszego pracownika firmy-dłużnika.

Służące odzyskaniu należnych środków porwanie zostało dokonane przez trzech znajomych przedsiębiorcy, zatrudnionych w jego firmie, którym obiecał wynagrodzenie po odzyskaniu zaległej kwoty z okupu. Ze śledztwa wynika, że po nieudanej próbie uprowadzenia szefa firmy unikającej wypłaty środków, napastnicy zdecydowali się na porwanie jej najlepszego pracownika. Po obezwładnieniu mężczyzny na jednej z ulic w Lizbonie ofiara została wywieziona w głąb kraju.

Za pośrednictwem osób trzecich porywacze usiłowali uzyskać okup od dłużnika. Zaalarmowani przez rodzinę funkcjonariusze policji podjęli śledztwo, zakończone skutecznym odbiciem ofiary.

W czwartek na jednej ze stacji paliw w Santarem udało się zatrzymać trzech porywaczy. Za pośrednictwem swojego adwokata poinformowali oni, że "dokonali porwania dla dobra swojej firmy".

d4kctlt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kctlt