Trwa ładowanie...

Poseł-poliglota Tarczyński znowu dał popis. Tym razem podczas debaty o Prawie wodnym

- Panie pośle Arłukowicz, chętnie będę z panem debatował po francusku i hiszpańsku - wypalił z sejmowej mównicy poseł Dominik Tarczyński, po czym w języku angielskim zaprosił politycznego przeciwnika do dyskusji nie tylko na temat Prawa wodnego. Chciał również porozmawiać o "utracie wagi" byłego ministra zdrowia.

Poseł-poliglota Tarczyński znowu dał popis. Tym razem podczas debaty o Prawie wodnymŹródło: PAP
d2itjcx
d2itjcx

Sejmowa awantura o Sąd Najwyższy przeniosła się również na kolejny punkt w porządku obrad. Chodziło o Prawo wodne, do którego Komisja zgłosiła 65 poprawek.

Podczas omawiania jednej z nich starli się Bartosz Arłukowicz z PO i Dominik Tarczyński z PiS. Ten pierwszy podczas swojego wystąpienia zaczepił posła partii rządzącej.

- Ja w sprawie wody, a dokładniej kubła zimnej wody, którą trzeba wylać na głowę pełnego gościa - rozpoczął swoje wystąpienie Arłukowicz, mając na myśli Tarczyńskiego. - Nie dość, że umie szczekać po angielsku, to teraz dołożył do tego skakanie, drżenie i ryczenie.

- Z poczucia lekarskiego obowiązku proszę Pana Marszałka o interwencję - ciągnął były minister zdrowia. - Ja nie mogę na to patrzeć, temu chłopu trzeba pomóc.

Poseł Dominik Tarczyński nie pozostał dłużny swemu adwersarzowi i chwilę później również wyszedł na mównicę. W swoim wystąpieniu skupił się jednak głównie na języku angielskim.

d2itjcx

- Panie pośle Arłukowicz, oprócz tego, że mówię w języku angielskim, to chętnie będę z panem debatował po francusku i hiszpańsku. Mam nadzieję, że nie stchórzy pan jak pana koleżanka Gajewska, która bała się ze mną debaty po angielsku - powiedział Tarczyński.

Nawiązywał przy tym do wyzwania, które rzucił posłance PO Kindze Gajewskiej. Pisaliśmy więcej na ten temat na łamach WP.

To, co stało się później, wprawiło w osłupienie całą salę plenarną. Tarczyński zaczął bowiem z mównicy przemawiać… po angielsku. Najpierw zaproponował debatę w tym języku na temat prawa wodnego, a później dodał, że chętnie porozmawia z Bartoszem Arłukowiczem na temat jego… utraty wagi.

d2itjcx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2itjcx