Trwa ładowanie...

Powrót w okolice ważnego wsparcia - giełdowy komentarz poranny

W swoich opracowaniach wielokrotnie sugerowałem, że w ujęciu krótkoterminowym istotnym wydarzeniem ostatnich sesji było pokonanie lokalnego oporu technicznego: 2302 – 2306 pkt.

Share
Powrót w okolice ważnego wsparcia - giełdowy komentarz porannyŹródło: Thinkstockphotos
dhxcfw8

Co warte odnotowania, strefa przeobraziła się następnie w zaporę popytową (zasada zmiany biegunów). Biorąc pod uwagę ten fakt należało poczynić założenie, że pierwszym sygnałem wyczerpywania się impetu inicjowanego odreagowania (uwzględniając tutaj możliwość negacji nawet całej podfali wzrostowej) byłby powrót indeksu poniżej wymienionego przed momentem węzła cenowego: 2302 – 2306 pkt. Jeśli w następstwie takiego właśnie przebiegu zdarzeń doszłoby także do przełamania kolejnego obszaru wsparcia technicznego: 2275 – 2280 pkt., indeks powróciłby prawdopodobnie do bazowego (średnioterminowego) węzła Fibonacciego: 2238 – 2244 pkt. Obiektywnie trzeba przyznać, że w poniedziałek niewiele zabrakło do pełnej realizacji w/w scenariusza. W wyniku silnego wzrostu presji podażowej (zwłaszcza w popołudniowej fazie handlu) indeks WIG20WIG20 (Zobacz notowania indeksu »)
zbliżył się bowiem do kluczowego i potwierdzonego już historycznie wsparcia: 2238 – 2244 pkt. Ponieważ wypadają tutaj liczne zniesienia i projekcje cenowe Fibonacciego strefa nadal powinna pełnić na wykresie nieprzypadkową rolę.

Dopiero zatem w przypadku jej sforsowania moglibyśmy mówić o kolejnym, średnioterminowym sygnale słabości rynku warszawskiego. Z pozytywnym wskazaniem mielibyśmy natomiast do czynienia w momencie sforsowania lokalnej strefy oporu: 2335 – 2342 pkt. Problem z realizacją zarysowanego w ten sposób wariantu nie powinien jednak stanowić dużego zaskoczenia. Na tle rynków bazowych warszawski parkiet zachowuje się od kilku miesięcy zdecydowanie słabiej, a dodatkowo podaż zaczyna tam wykazywać się obecnie zdecydowanie większą aktywnością. Pewne nadzieje należy obecnie wiązać jedynie z potwierdzonym już wcześniej przedziałem wsparcia: 2238 – 2244 pkt. (rozwinę ten wątek w dzisiejszym komentarzu wideo).

Paweł Danielewicz
DM BZ WBK

dhxcfw8

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34313/biuletyn_poranny_20150107.pdf )

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

dhxcfw8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhxcfw8
dhxcfw8