Trwa ładowanie...
d2sii2w
fundusze

Powstaje fundusz ECI-SKARBIEC Real Estate FIZAN

SKARBIEC TFI i Europejskie Centrum Inwestycyjne (ECI) SA, deweloper specjalizujący się w projektach komercyjnych, tworzą nowy fundusz inwestycyjny nieruchomości ECI-SKARBIEC Real Estate FIZAN.

Share
d2sii2w

SKARBIEC TFI i Europejskie Centrum Inwestycyjne (ECI) SA, deweloper specjalizujący się w projektach komercyjnych, tworzą nowy fundusz inwestycyjny nieruchomości ECI-SKARBIEC Real Estate FIZAN.

ECI-SKARBIEC Real Estate będzie dokonywał inwestycji poprzez realizację przedsięwzięć wyłącznie o dużej jakości komercyjnej, osiągniętej dzięki ich dobremu uplasowaniu już na etapie koncepcyjno-projektowym, przedsięwzięć bezpiecznych oraz odpornych na zawirowania rynkowe. Istotnym celem funduszu jest specjalizacja w zagospodarowywaniu większych obszarów inwestycyjnych. W inwestycjach dotyczących zagospodarowania przestrzennego wybranych fragmentów miasta, będą rozwijane projekty deweloperskie, których aspiracją jest utrzymanie wysokiej jakości tkanki miejskiej w ramach biznesowych i logistycznych lokalizacji miejskich.

_ W ramach takich przedsięwzięć znajdą się realizacje wysokiej klasy obiektów biurowych, powierzchni logistyczno-produkcyjnych, a także centra konferencyjne, hotele, placówki o charakterze sportowo-rekreacyjnym, hale wystawienniczo-targowe, restauracje, placówki pod galerie handlowo–usługowe w partnerstwie z przyszłymi użytkownikami już w fazie koncepcyjnej uwzględniając potrzeby i procesy działania docelowego klienta _ – precyzuje Georges Leskowicz, prezes zarządu ECI S.A.

W pierwszym etapie działalności, fundusz będzie przede wszystkim realizował projekty deweloperskie. Po ich zakończeniu zasadniczym przedmiotem działalności ECI-SKARBIEC Real Estate będzie wynajem powierzchni w nieruchomościach, które powstały w pierwszym etapie działalności funduszu, a następnie zarządzanie portfelem nieruchomości dających stabilną i bezpieczną stopę zwrotu przy szerokim wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi biznesowych. Zysk funduszu będzie realizowany dzięki wzrostowi wartości nabytych nieruchomości w fazie deweloperskiej oraz stabilnym warunkom najmu obiektów. Fundusz w okresie swojego dziesięcioletniego istnienia będzie każdego roku reinwestował swój zysk brutto w nowe projekty

d2sii2w

_ Widzimy perspektywy rozwoju dla funduszu nieruchomości komercyjnych w Polsce o specyfice proponowanej przez dewelopera. Skoncentrowanie się na przedsięwzięciach o dużej jakości komercyjnej powinno pozwolić na uzyskanie długoterminowego stabilnego zysku z inwestycji w certyfikaty funduszu. A tego właśnie oczekują od nas inwestorzy _ - powiedział Piotr Kuba, wiceprezes zarządu SKARBIEC TFI.

ECI-SKARBIEC Real Estate został utworzony na 10 lat. Zarządzającym funduszem jest Robert Madej, częścią płynną portfela zarządza Marta Miranowicz.

d2sii2w

Podziel się opinią

Share
d2sii2w
d2sii2w