Trwa ładowanie...

Powstanie kablówkowy gigant? Trwają rozmowy o dużej fuzji

Właściciel sieci kablowej UPC, koncern Liberty Global, prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie przejęcia Multimediów — podał "Puls Biznesu", powołując się na informację z pięciu niezależnych źródeł.

Share
Powstanie kablówkowy gigant? Trwają rozmowy o dużej fuzjiŹródło: Fotolia, fot: manaemedia
d24lv92

Właściciel sieci kablowej UPC, koncern Liberty Global, prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie przejęcia Multimediów - podał "Puls Biznesu", powołując się na informację z pięciu niezależnych źródeł. Po połączeniu kablówek powstałby gigant kontrolujący połowę rynku i osiągający 2 mld zł przychodu.

Jak donosi gazeta, umowa ma już być gotowa i czeka na podpisanie. Ani przedstawiciele Liberty Global, ani Multimediów nie komentują sprawy. "Puls Biznesu" przypomina jednocześnie, że to już kolejne podejście do sprzedaży udziałów Multimediów. Trzy lata temu miały być prowadzone podobne rozmowy, ale do porozumienia wówczas nie doszło.

Nie wiadomo też, co o planowanej fuzji powiedziałby polski urząd antymonopolowy. Połączenie Multimediów i UPC utworzyłoby firmę z 2,2 mld zł przychodów i 2,2 mln klientów. Skupiałby połowę rynku kablowego w kraju.

d24lv92
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24lv92
d24lv92