Trwa ładowanie...

Powstanie kablówkowy gigant? Trwają rozmowy o dużej fuzji

Właściciel sieci kablowej UPC, koncern Liberty Global, prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie przejęcia Multimediów — podał "Puls Biznesu", powołując się na informację z pięciu niezależnych źródeł.

Share
Powstanie kablówkowy gigant? Trwają rozmowy o dużej fuzji
Źródło: Fotolia, Fot: manaemedia
d2a51p0

Właściciel sieci kablowej UPC, koncern Liberty Global, prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie przejęcia Multimediów - podał "Puls Biznesu", powołując się na informację z pięciu niezależnych źródeł. Po połączeniu kablówek powstałby gigant kontrolujący połowę rynku i osiągający 2 mld zł przychodu.

Jak donosi gazeta, umowa ma już być gotowa i czeka na podpisanie. Ani przedstawiciele Liberty Global, ani Multimediów nie komentują sprawy. "Puls Biznesu" przypomina jednocześnie, że to już kolejne podejście do sprzedaży udziałów Multimediów. Trzy lata temu miały być prowadzone podobne rozmowy, ale do porozumienia wówczas nie doszło.

Nie wiadomo też, co o planowanej fuzji powiedziałby polski urząd antymonopolowy. Połączenie Multimediów i UPC utworzyłoby firmę z 2,2 mld zł przychodów i 2,2 mln klientów. Skupiałby połowę rynku kablowego w kraju.

d2a51p0

Podziel się opinią

Share
d2a51p0
d2a51p0