Trwa ładowanie...
d3qyk3m

Poznań/ Interaktywna mapa remontów poinformuje o prowadzonych inwestycjach

Poznań uruchamia powszechnie dostępną, interaktywną mapę wszelkich remontów prowadzonych na terenie miasta. Dostępny w sieci plan z zaznaczonymi na nim pracami drogowymi czy inwestycjami wodociągowymi ma być pierwszym takim rozwiązaniem w Polsce.

Share
d3qyk3m

Informacje o swoich działaniach i zamierzeniach będą na mapie zamieszczać wszystkie jednostki prowadzące bądź zarządzające inwestycjami i remontami w mieście. Według miejskich urzędników, rozwiązanie pozwoli lepiej koordynować prowadzone prace, przyczyni się też do znaczących oszczędności. Poznaniacy będą z kolei mieli lepszą orientację, jakie prace remontowe są prowadzone lub planowane w ich okolicy.

Mapa jest już dostępna w sieci, przechodzi ostatnie testy, już zawiera zestawienie prowadzonych i planowanych w mieście prac. "Swoje inwestycje umieszczać na niej będą wszyscy gestorzy sieci: energetyka, gazownia, wodociągi i kanalizacja, także firmy telekomunikacyjne i Zarząd Dróg Miejskich. W sumie jest to kilkanaście podmiotów biorących udział w przedsięwzięciu" - powiedział PAP wiceprezydent Poznania Maciej Wudarski.

Wiceprezydent przekonuje, że nowatorskie rozwiązanie pozwoli uniknąć sytuacji, w których ta sama ulica w mieście jest kilkakrotnie rozkopywana w związku z różnymi inwestycjami.

d3qyk3m

"Dzięki mapie poszczególne jednostki będą mogły się porozumieć, by wykonać część prac wspólnie i na tym zaoszczędzić, bo na przykład koszt odtworzenia nawierzchni drogi rozłoży się na dwa lub trzy podmioty, a odbędzie się tylko raz. Także rady osiedli będą mogły być na bieżąco z planami remontowymi i dopasować do nich swoje inwestycje" - wyjaśnił Wudarski.

Mapa jest autorskim rozwiązaniem poznańskich urzędników. Działania jednostek dodających swoje remonty do bazy koordynować będzie Zarząd Dróg Miejskich. Według twórców mapy to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.

d3qyk3m

Podziel się opinią

Share
d3qyk3m
d3qyk3m