Trwa ładowanie...

Praca zdalna. Firmy zaczęły zlecać kontrole swoich pracowników

Tynkują, montują zmywarkę w domu, robią fuchy dla konkurencji – na takich czynnościach zostali przyłapani pracownicy na pracy zdalnej. Niektórych nie było w domu.

Jeśli czyjaś praca podczas wykonywania obowiązków zdalnie odbiega od reszty zespołu, firmy zastanawiają się, z czego to wynika.Jeśli czyjaś praca podczas wykonywania obowiązków zdalnie odbiega od reszty zespołu, firmy zastanawiają się, z czego to wynika.Źródło: Unsplash.com
d2ckqsq
d2ckqsq

Nagłe problemy z komputerami, przerwy w dostawie prądu czy internetu. Wszystko to, a także inne powtarzające się wymówki miały skłonić pracodawców do przyjrzenia się temu, co naprawdę robią ich pracownicy podczas pracy zdalnej. 

"Gazeta Wyborcza", rozmawiała z Mikołajem Zającem, prezesem Conperio, która to firma zajmuje się kontrolą pracowników na zwolnieniach lekarskich i podczas pracy zdalnej. Przedsiębiorstwa, które korzystają z ich usług, wcześniej uprzedzają swoich pracowników, że do takiej kontroli przez wynajętą firmę zewnętrzną może dojść.

Obejrzyj także: Warunki do pracy zdalnej. "Zapewnienie ich jest obowiązek pracodawcy"

Z jego doświadczeń wynika, że ludzie często kombinują. "Lewe" zwolnienia częściej biorą mężczyźni niż kobiety. Jeden ze skontrolowanych, o którym mówi Zając, został przyłapany w trakcie odnawiania mieszkania. - Kazał sobie zrobić zdjęcie z kielnią i pokazać je pracodawcy. Argumentował, że nie ma już ochoty dłużej u niego pracować – mówił Mikołaj Zając w "Gazecie Wyborczej". 

d2ckqsq

Kobiety z kolei, jak to określa Mikołaj Zając, biorą "bigosowe". Ma na myśli wolne, w czasie którego zajmują się przygotowaniami do Świąt. Kobiety, jak wynika z jego kontroli, biorą też zwolnienia, by opiekować się dziećmi w czasie wakacji, kiedy nie zapewniają jej placówki szkolnej i przedszkolne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ckqsq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ckqsq