Trwa ładowanie...
d27t0al
IAR
emigracja

Pracowali na zmywaku, teraz chcą na wysokie stanowiska

W instytucjach finansowych osoby wracające z Anglii czy Irlandii stanowią nawet 15% kandydatów zgłaszających się do pracy - pisze "Gazeta Wyborcza". Bankowcy, którzy od dłuższego czasu mają kłopoty z rekrutacją cieszą się, ale jednocześnie przyznają, że wiele osób przecenia swoje umiejętności.
Share
Pracowali na zmywaku, teraz chcą na wysokie stanowiska
Źródło: Jupiterimages
d27t0al

Większość powracających to młodzi ludzie, którzy wyjechali zaraz po studiach i pracowali w administracji lub jako asystenci. Zdobyli trochę oszczędności, nauczyli się języka i teraz chcą wrócić do kraju, by rozpocząć karierę w swoim zawodzie.

Według jednej z opinii, na powrót emigrantów do ojczyzny wpływ mają dwa czynniki: z jednej strony perspektywa spowolnienia gospodarczego na rynkach zachodnich, z drugiej możliwości rozwoju zawodowego w Polsce.

Pracownicy banków jednak uważają, że wiele osób ubiega się o nieadekwatnie wysokie stanowiska. Przedstawiciel jednej z instytucji finansowych zaznacza, że wielokrotnie zetknął się z kandydatami, którzy do niedawna pracowali w hotelach i restauracjach, a w Polsce ubiegają się o stanowiska znacznie przekraczające ich kompetencje.

d27t0al

Podziel się opinią

Share
d27t0al
d27t0al