Trwa ładowanie...

Pracownik wysypiska zginął przysypany przez śmieci

Mężczyzna nagle zniknął z zasięgu kamer monitoringu; nie wiadomo,
jak doszło do wypadku.

Share
Pracownik wysypiska zginął przysypany przez śmieci
d1rklup

54-letni pracownik wysypiska śmieci w Karczach (Podlaskie) zginął w środę przysypany przez zwały odpadów. Mężczyzna nagle zniknął z zasięgu kamer monitoringu; nie wiadomo, jak doszło do wypadku - poinformował rzecznik podlaskiej policji Andrzej Baranowski.

Do wypadku doszło ok. południa, kiedy na wysypisku były składowane śmieci. Podczas opróżniania śmieciarki jeden z pracowników zniknął z wizji monitoringu. W tym czasie przejeżdżały w tym miejscu inne śmieciarki i pracowała równiarka. Kiedy 54-latek się nie odnalazł, zaniepokojony kierownik wysypiska poinformował o tym straż pożarną z prośbą o zorganizowanie poszukiwań. Na miejsce przyjechały dwie jednostki straży oraz ochotnicy. Strażacy zaczęli przeszukiwać wysypisko.

W tym czasie zawiadomili także o wypadku specjalistyczną grupę z Warszawy, która miała przylecieć śmigłowcem do Karcz.

Według Marcina Janowskiego z podlaskiej straży pożarnej, strażacy znaleźli pracownika przed przylotem grupy z Warszawy. Mężczyzna znajdował się na głębokości trzech metrów pod zwałami śmieci. Próbowano go reanimować, ale mężczyzna nie żył.

To już drugi w tym roku wypadek na wysypisku w Karczach. W sierpniu operator ładowarki nie zauważył jednego z pracowników, którego wepchnął do mechanicznego przesiewacza. Mężczyzna z urazem głowy trafił do szpitala.

d1rklup

Podziel się opinią

Share
d1rklup
d1rklup