Trwa ładowanie...
d2zc5a6

Prąd będzie tańszy? Jest pewien kruczek

Ministerstwo Energii proponuje wprowadzenie niższych cen i opłat dystrybucyjnych dla energii dostarczanej między godz. 22.00 a 6.00 rano. Jest jednak haczyk. Niższe stawki mają dotyczyć tylko energii elektrycznej powyżej zużycia w analogicznym okresie poprzedniego roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tańszy prąd? Tak, ale tylko mała część i tylko jeśli co roku będziemy wydawać więcej.
Tańszy prąd? Tak, ale tylko mała część i tylko jeśli co roku będziemy wydawać więcej. (East News)
d2zc5a6

Pomysł zmniejszenia opłat za prąd w nocy pojawił się ponad miesiąc temu. Ministerstwo Energii zaproponowało w połowie listopada wprowadzenie taryfy, w której ceny i opłaty dystrybucyjne dla energii dostarczanej w nocy (od 23 do 7) byłyby mniej więcej o połowę niższe niż w dzień.

Zobacz też: Ponad tysiąc złotych oszczędności na rachunkach. Policzyliśmy jak to zrobić

Pomysł ma wychodzić naprzeciw przede wszystkim osobom ogrzewającym domy energią elektryczną. "Zmiany regulacji w tym zakresie mają zachęcić do instalacji pieców elektrycznych lub pomp ciepła na terenach, gdzie brak jest możliwości podłączenia do scentralizowanych systemów ciepłowniczych lub sieci gazowych” - argumentował resort.

d2zc5a6

Teraz okazuje się, że projekt rozporządzenia się zmienił. Jak informuje PAP, w pierwszej wersji proponano taryfę z niższymi cenami i stawkami opłat dystrybucyjnych dla energii dostarczanej w godzinach 23.00 - 7.00, bez warunku wolumenu zużycia energii. W nowej wersji jest już mowa o godzinach 22.00-6.00, a niższe stawki mają dotyczyć tylko energii elektrycznej powyżej zużycia w analogicznym okresie poprzedniego roku.

d2zc5a6

Podziel się opinią

Share
d2zc5a6
d2zc5a6