Trwa ładowanie...

Prąd będzie tańszy? Jest pewien kruczek

Ministerstwo Energii proponuje wprowadzenie niższych cen i opłat dystrybucyjnych dla energii dostarczanej między godz. 22.00 a 6.00 rano. Jest jednak haczyk. Niższe stawki mają dotyczyć tylko energii elektrycznej powyżej zużycia w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Prąd będzie tańszy? Jest pewien kruczekŹródło: East News
d1ov3wl
d1ov3wl

Pomysł zmniejszenia opłat za prąd w nocy pojawił się ponad miesiąc temu. Ministerstwo Energii zaproponowało w połowie listopada wprowadzenie taryfy, w której ceny i opłaty dystrybucyjne dla energii dostarczanej w nocy (od 23 do 7) byłyby mniej więcej o połowę niższe niż w dzień.

Zobacz też: Ponad tysiąc złotych oszczędności na rachunkach. Policzyliśmy jak to zrobić

Pomysł ma wychodzić naprzeciw przede wszystkim osobom ogrzewającym domy energią elektryczną. "Zmiany regulacji w tym zakresie mają zachęcić do instalacji pieców elektrycznych lub pomp ciepła na terenach, gdzie brak jest możliwości podłączenia do scentralizowanych systemów ciepłowniczych lub sieci gazowych” - argumentował resort.

d1ov3wl

Teraz okazuje się, że projekt rozporządzenia się zmienił. Jak informuje PAP, w pierwszej wersji proponano taryfę z niższymi cenami i stawkami opłat dystrybucyjnych dla energii dostarczanej w godzinach 23.00 - 7.00, bez warunku wolumenu zużycia energii. W nowej wersji jest już mowa o godzinach 22.00-6.00, a niższe stawki mają dotyczyć tylko energii elektrycznej powyżej zużycia w analogicznym okresie poprzedniego roku.

d1ov3wl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ov3wl