Trwa ładowanie...
d1uem3r

Pragma Faktoring emituje obligacje serii G o wartości nominalnej do 10 mln zł

Warszawa, 19.03.2015 (ISBnews) - Zarząd Pragma Faktoring podjął uchwałę w sprawie emisji do 10 tys. 3-letnich obligacji serii G o jednostkowej wartości nominalnej 1 tys. zł, podała spółka.
Share
d1uem3r

"Emitowanych jest nie więcej niż 10.000 obligacji. Emisja dojdzie do skutku, jeśli prawidłowo objętych i opłaconych zostanie co najmniej 5.000 obligacji" - czytamy w komunikacie.

Wartość nominalna każdej obligacji wynosi 1.000 zł. Cena emisyjna jest równa wartości nominalnej każdej obligacji i wynosi 1.000 zł. Obligacje zostaną wykupione w terminie 36 miesięcy od daty przydziału, tj. w dniu 23 kwietnia 2018 r.

"Celem emisji jest finansowanie bieżącej działalności operacyjnej w zakresie usług faktoringowych i pożyczek" - czytamy dalej.

d1uem3r

Podobnie jak w przypadku obligacji wcześniejszych serii, spółka zamierza ubiegać się o wprowadzenie obligacji serii G do alternatywnego systemu obrotu na rynku Catalyst, podano także.

Obligacje będą zabezpieczone zastawem rejestrowy na zbiorze wierzytelności istniejących oraz przyszłych, o zmiennym składzie, stanowiących całość gospodarczą oraz poręczeniem udzielonym przez spółkę Pragma Inkaso S.A. z/s w Tarnowskich Górach. Najwyższa suma zabezpieczona zastawem rejestrowym oraz maksymalna wysokość udzielonego poręczenia wynosi 13 mln zł.

Pragma Faktoring nie spodziewa się aby w terminie do czasu całkowitego wykupu obligacji doszło do przekroczenia poziomu zobowiązań powyżej 100 mln zł, z wyłączeniem zadłużenia związanego z emisją obligacji. W chwili podjęcia uchwały o emisji obligacji serii G istnieją także obligacje serii E (wartość emisji 20 mln zł) oraz serii F (wartość emisji 10 mln zł).

Pragma Faktoring należy do grupy kapitałowej Pragma Inkaso, działającej w branży obrotu wierzytelnościami w segmencie business to business, notowanej na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d1uem3r

Podziel się opinią

Share
d1uem3r
d1uem3r