Trwa ładowanie...
diczibg
banki

Pragma Faktoring wyemituje obligacje serii L o łącznej wartości do 15 mln zł

Warszawa, 25.04.2017 (ISBnews) - Pragma Faktoring zdecydowała o emisji obligacji serii L o łącznej wartości nominalnej do 15 mln zł, podała spółka.

Share
diczibg

"Podobnie jak w przypadku poprzednich emisji, celem emisji obligacji serii L jest finansowanie bieżącej działalności operacyjnej w zakresie usług faktoringowych i pożyczek. Emisja obejmuje nie więcej niż 150 000 zdematerializowanych, zabezpieczonych obligacji na okaziciela. Emitent zamierza ubiegać się o wprowadzenie obligacji do alternatywnego systemu obrotu na rynku Catalyst. [...] Wartość nominalna każdej obligacji wynosi 100 zł. Cena emisyjna jest równa wartości nominalnej" - czytamy w komunikacie.

Obligacje zostaną wykupione przez spółkę w terminie 4 lat od dnia ich przydziału, tj. 17 maja 2021 r. Wykup obligacji nastąpi poprzez zapłatę kwoty pieniężnej w wysokości wartości nominalnej obligacji, podano również.

Przypomniano także, że w chwili podjęcia uchwały o emisji obligacji serii L istnieją także obligacje serii H z terminem wykupu na 21 września 2019 r., obligacje serii I z terminem wykupu na 3 maja 2020 r., obligacje serii J z terminem wykupu 2 grudnia 2020 r. oraz obligacje serii K z terminem wykupu 22 lipca 2020 r.

diczibg

Pragma Faktoring SA jest firmą faktoringową z sektora pozabankowego. Spółka rozpoczęła działalność w 1996 r., świadcząc usługi w zakresie obrotu wierzytelnościami i windykacji. Po przekształceniu w spółkę akcyjną w 2007 roku Grupa Finansowa Premium zadebiutowała na głównym rynku GPW, zaś w 2011 roku pozyskała nowego akcjonariusza większościowego - Pragma Inkaso i zmieniła nazwę na obecną.

(ISBnews)

diczibg

Podziel się opinią

Share
diczibg
diczibg