Trwa ładowanie...
d4bhb3e
29-11-2016 11:43

Prairie chce opracować studium ewaluacyjne dla Dębieńska do połowy 2017 r.

Warszawa, 29.11.2016 (ISBnews) - Prairie Mining Limited rozpoczyna przygotowanie studium ewaluacyjnego (scoping study) przejętego projektu Dębieńsko na Górnym Śląsku, które pozwoli przeanalizować opłacalność produkcji przy minimalizacji nakładów finansowych. Prace nad dokumentem mają się zakończyć do połowy przyszłego roku, podała spółka.

d4bhb3e
d4bhb3e

"Zgodnie z zapowiedziami przystępujemy do gruntownej analizy projektu Dębieńsko. Do wykonania studium ewaluacyjnego zaangażowaliśmy uznaną w branży wydobywczej firmę konsultingową Royal Haskoning DHV. Na początku 2017 roku przedstawimy wstępne szacunki zasobów przygotowane zgodnie ze standardem JORC, a prace nad scoping study planujemy zakończyć do połowy 2017 roku" - powiedział prezes Ben Stoikovich, cytowany w komunikacie.

Projekt Dębieńsko został przejęty przez Prairie w październiku 2016 r. Zlokalizowany jest na jednym z ostatnich w Europie złóż, które posiadają znaczące zasoby węgla koksującego typu 35 - surowca poszukiwanego przez odbiorców z branży metalurgicznej. Węgiel z Dębieńska pozwoli na zmniejszenie importu węgla na rynki Unii Europejskiej z takich krajów jak Rosja, USA czy Australia. Projekt Dębieńsko posiada koncesję wydobywczą i dysponuje infrastrukturą zamkniętej w 2000 roku kopalni, która częściowo będzie mogła być wykorzystana przy budowie nowego zakładu górniczego, przypomniano.

"W Dębieńsku wykorzystamy nasze dobre doświadczenia zdobyte dotychczas przy realizacji planowanej kopalni Jan Karski.Chcemy na nowo podejść do tego projektu wykorzystując najlepsze praktyki w realizacji projektów surowcowych. Prairie jest dziś jedynym podmiotem, który jest przygotowany merytorycznie i finansowo do tego, by w krótkim czasie uruchomić wydobycie w Dębieńsku" - powiedział Mirosław Tarasa, prezes polskiej spółki zależnej Prairie realizującej górnośląski projekt.

Po przejęciu projektu Dębińsko, zasoby surowcowe Prairie w Polsce zwiększą się o ok. 210 - 260 mln ton węgla koksującego typu 35.

d4bhb3e

Prairie Mining Limited jest spółką eksploracyjno-wydobywczą realizującą projekt w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Spółka zakończyła program rozpoznawczy, a dokumentacja geologiczna sporządzona przez spółkę została zatwierdzona przez ministra środowiska. Tym samym Prairie uzyskała pierwszeństwo w ubieganiu się o koncesję wydobywczą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW we wrześniu 2015 r.

(ISBnews)

d4bhb3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bhb3e