Trwa ładowanie...
stocznie

Premier: prywatyzacja stoczni albo dymisja ministra skarbu

Jeżeli do końca sierpnia nie zostanie zakończona sprawa stoczni, minister skarbu Aleksander Grad będzie musiał się pożegnać ze swoim stanowiskiem - powiedział premier Donald Tusk na konferencji prasowej.

Share
Premier: prywatyzacja stoczni albo dymisja ministra skarbu
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d3efmwg

Szef rządu dodał, że nie będzie tragedii, jeśli arabski inwestor wycofa się z transakcji.
_ Mamy wadium i rozpoczynamy grę od nowa _ - zaznaczył.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że jest gotów spotkać się w przyszłym tygodniu ze stoczniowcami stoczni Gdynia i Szczecin, jeśli będzie taka potrzeba - po ich wcześniejszym spotkaniu z ministrem skarbu Aleksandrem Gradem.

Z wnioskiem o pilne spotkanie z premierem w sprawie przyszłości tysięcy miejsc pracy wystąpiło kilka związków zawodowych.

d3efmwg

_ Nie odmawiam spotkania ze stoczniowcami _ - podkreślił premier. Jak jednak dodał, "właściwą osobą do wyjaśnień jest minister skarbu Aleksander Grad".

Tusk powiedział, że zobowiązał ministra, by poinformował zainteresowanych o tym, jak wygląda dzisiaj sytuacja.

_ Jestem otwarty, po tym spotkaniu, po tych wyjaśnieniach, jeśli będzie potrzebne takie spotkanie, nie ma problemu, w przyszłym tygodniu mogę się z delegacją stoczniowców z Gdyni i ze Szczecina spotkać _ - powiedział Tusk.

Do 17 sierpnia główny inwestor stoczni Gdynia i Szczecin ma przekazać pieniądze za ich majątek. Zgodnie z planem, miał to zrobić do 21 lipca. Wątpliwości katarskiego inwestora wzbudził list od Szczecińskiego Stowarzyszenia Obrony Stoczni, w którym napisano m.in., że stocznia w Szczecinie mogła być "pralnią brudnych pieniędzy".

d3efmwg

Podziel się opinią

Share
d3efmwg
d3efmwg