Trwa ładowanie...
d288ldq
23-01-2017 12:50

Premier: rozwój i transparentność spółek Skarbu Państwa (krótka3)

Spółki Skarbu Państwa mają inwestować, rozwijać się przy transparentnym zarządzaniu - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło. Dodała, że minister, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk będzie koordynował nowy proces zarządzania spółkami.

Share
d288ldq

"Chcemy, żeby spółki Skarbu Państwa z jednej strony były tym kołem napędowym polskiej gospodarki, żeby inwestowały, żeby się rozwijały, żeby stawały się coraz większymi graczami na rynkach europejskich, na rynku światowym, gospodarczym. Ale z drugiej strony chcemy również i wzmacniamy ten filar, który ma pokazywać transparentne zarzadzanie" - powiedziała premier na konferencji prasowej.

Jak dodała, zmianie ulegnie też "filozofia przeznaczania środków budżetowych, środków publicznych na działania marketingowe, promocyjne, różnego rodzaju inne usługi zewnętrzne, które te spółki również do tej pory zamawiały".

"To jest zadanie poszczególnych ministrów, w których nadzorze spółki się znalazły, ale tutaj koordynację nad przebiegiem tego procesu i tą bezpośrednią współpracę z ministrami ma pan minister Henryk Kowalczyk. W najbliższym czasie - ustaliliśmy, że odbędzie się takie właśnie spotkanie, na którym zostaną również omówione te wszystkie sprawy dotyczące nowej formy zarządzania" - powiedziała.

Jak dodała, zwrócona zostanie uwaga na to, na czym rządowi zależy - "z jednej strony spółki mają inwestować, a z drugiej strony transparentność, pełna przejrzystość i nowa jakość zarzadzania" - zaznaczyła szefowa rządu.

Od 1 stycznia rozpoczął się proces likwidacji ministerstwa Skarbu Państwa.

d288ldq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d288ldq
d288ldq