Trwa ładowanie...
dzh906n

Prezes Gaz-Systemu: Możemy importować już 5,5 mld m3 gazu z kierunku zachodniego

Warszawa, 08.01.2015 (ISBnews) - Polska może importować już 5,5 mld m3 gazu rocznie z kierunku zachodniego, poinformował prezes Gaz-Systemu Jan Chadam.

Share
dzh906n

"Mamy nowe techniczne możliwości pozwalające dodatkowo importować z kierunku zachodniego ponad 3 mld m3 gazu na zasadach ciągłych, co w sumie daje 5,5 mld m3 gazu rocznie. Ponadto w ramach usługi świadczonej na zasadach przerywanych możemy importować 2,7 mld m3 rocznie. Dodając do tego zdolności importowe w Lasowie na granicy polsko-niemieckiej i Cieszynie na polsko-czeskiej, mamy techniczne możliwości importu w sumie ponad 10 mld m3 gazu rocznie spoza kierunku wschodniego" - powiedział Chadam w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Zaznaczył że, w 2009 r. Polska mogła importować z kierunku zachodniego tylko 1 mld m3.

"W ciągu ostatnich kilku lat nasze bezpieczeństwo dostaw gazu do Polski (biorąc pod uwagę techniczne możliwości) wzrosło więc dziesięciokrotnie" - dodał prezes Gaz-Systemu.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.

(ISBnews)

dzh906n

Podziel się opinią

Share
dzh906n
dzh906n