Trwa ładowanie...
d1dy6bj
prezes
12-05-2010 03:00

Prezes musi mówić po wietnamsku

W Polsce rośnie liczba ogłoszeń, które są sposobem na legalizację pracy mieszkających w naszym kraju Wietnamczyków - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Oferują na przykład posadę prezesa zarządu z pensją 2 tysięcy złotych. Wymagane jest wykształcenie podstawowe. Jest jeszcze jeden warunek - biegły język wietnamski.

d1dy6bj
d1dy6bj

"Dziennik Gazeta Prawna" wyjaśnia, że aby legalnie zatrudnić obcokrajowca spoza Unii Europejskiej, musi on uzyskać specjalną wizę z pozwoleniem na pracę. Najłatwiej dostać ją na wniosek pracodawcy. Wystarczy, by ten udowodnił, że nie znalazł w Polsce pracownika spełniającego wymagania i chętnego podjąć pracę. A potem złożył wniosek do urzędu marszałkowskiego.

Pogranicznicy nieoficjalnie przyznają, że metoda na wietnamskiego prezesa jest popularna od kilku lat, a ogłoszeń pojawia się zdecydowanie więcej, odkąd Polska weszła do strefy Schengen. W czasie kontroli Straży Granicznej rzekomi prezesi często okazywali się sprzedawcami. Za ogłoszeniami kryją się pośrednicy pracy, którzy - zdaniem ekspertów - za załatwienie pozwolenia na pracę inkasują od obcokrajowca nawet kilka tysięcy złotych - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

d1dy6bj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dy6bj