Trwa ładowanie...
d46cbaq
słowenia
20-09-2013 15:55

Prezes największego banku w Słowenii aresztowany pod zarzutem korupcji

Prezes największego słoweńskiego banku komercyjnego NLB (Nova Ljubljanska Banka) Janko Medja został aresztowany w związku podejrzeniem o praktyki korupcyjne - poinformowały słoweńskie media.

Share
d46cbaq

Policja potwierdziła jedynie fakt aresztowania, nie ujawniając dalszych szczegółów na ten temat.

Według środków masowego przekazu 41-letniemu Medji zarzuca się, że będąc szefem słoweńskiej filii włoskiego koncernu finansowego Unicredit, wykorzystał posiadaną z tego tytułu wiedzę do osobistego wzbogacenia się na transakcji sprzedaży największej słoweńskiej sieci handlu detalicznego Mercator jej chorwackiemu konkurentowi Agrokor. Takie niedozwolone praktyki znane są pod angielską nazwą insider trading.

W związku ze śledztwem dokonano przeszukania siedmiu lokali biurowych i mieszkalnych w Lublanie oraz w mieście Kranj.

Podejrzanym w tej sprawie jest również jeden z najbardziej znanych słoweńskich bankierów, 65-letni France Arhar. W latach 1991-2001 był on gubernatorem banku centralnego Słowenii, a czerwcu br. stanął na czele rady nadzorczej NLB. Jednak na razie go nie aresztowano.

Medja został prezesem NLB w ubiegłym roku. Przedtem przez osiem lat pracował na kierowniczych stanowiskach w słoweńskim Unicredit. (PAP)

d46cbaq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46cbaq
d46cbaq