Trwa ładowanie...
dnr74c5

Prezes UOKiK: zgodnie z przepisami wykonaliśmy pracę rzetelnie ws. Amber Gold

W sprawie firmy Amber Gold Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, na gruncie obowiązujących przepisów, dochował należytej staranności i wykonał swoją pracę rzetelnie - uważa prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel. Jej zdaniem potrzebna jest zmiana przepisów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes UOKiK: zgodnie z przepisami wykonaliśmy pracę rzetelnie ws. Amber Gold
(Fot: Sebastian Ogórek)
dnr74c5

Prezes UOKiK odpowiadała w czwartek wieczorem na pytania posłów zadane w związku z informacją przedstawicieli rządu ws. Amber Gold. Wcześniej premier Donald Tusk i minister finansów Jacek Rostowski w trakcie przedstawiania informacji zarzucili UOKiK zaniechania ws. Amber Gold.

- Jako szef tego Urzędu nie mam poczucia satysfakcji i nie chcę się usprawiedliwiać, że sprawa jest załatwiona, że wszystko było dobrze albo że odnieśliśmy sukces, bo w oczywisty sposób tak nie jest - powiedziała do Krasnodębska-Tomkiel.

Zaznaczyła, że odpowiadając swoją wiedzą i autorytetem na gruncie obowiązujących przepisów UOKiK dochował należytej staranności i wykonał swoją pracę rzetelnie. Podkreśliła, że w ocenie UOKiK, zmiana przepisów jest potrzebna, o co Urząd wielokrotnie apelował.

dnr74c5

Premier krytycznie ocenił m.in. fakt, że UOKiK uznał za uczciwe reklamy dotyczące lokat w Amber Gold.

Minister finansów Jacek Rostowski stwierdził z kolei, że należy przypuszczać, iż gdyby UOKiK zakazał reklam Amber Gold, rozmiar oszustwa byłby znacząco mniejszy.

Prezes UOKiK tłumaczyła, że Urząd nie ma kompetencji zakazujących reklamy w sytuacji, kiedy toczy się postępowanie karne w odniesieniu do firmy. - Możemy zakazać reklamy tylko w sytuacji, gdy oferta przygotowana przez przedsiębiorcę, umowa czy inne warunki, które przedsiębiorca przedstawia konsumentowi, są niezgodne z treścią reklamy - podkreśliła prezes Urzędu.

dnr74c5

Podziel się opinią

Share
dnr74c5
dnr74c5