Trwa ładowanie...
det9rp7
17-11-2016 13:05

Prezydent: chciałbym, żeby ci, którzy wyjechali poza granice Polski, wrócili (krótka3)

Chciałbym, żeby ci, którzy wyjechali poza granice Polski, wrócili do kraju ze swoimi doświadczeniami, a czasem także z zarobionymi już pieniędzmi - mówił w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji gospodarczego Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce.

Share
det9rp7

"Bardzo często mówiliśmy w kampanii i później o tym, że właśnie musimy szukać takiego efektu synergii po to, żeby uwolnić energię Polaków, oczywiście uwolnić energię tych najmłodszych, tych, którzy dopiero wchodzą w swoje życie dorosłe, także w swoje życie zawodowe, wykształconych w naszym kraju młodych ludzi, ale także tych Polaków, którzy kształcili się poza granicami. Chciałbym, żeby ci, którzy poza granice Polski wyjechali, czy to po to, żeby się uczyć, czy szukać dla siebie szansy, której nie mogli znaleźć w Polsce, bo nie było ku temu dobrych warunków, żeby oni spoza tych granic ze swoimi doświadczeniami, a czasem także z zarobionymi już pieniędzmi, tutaj do naszego kraju wrócili" - podkreślił.

Wskazał, że Podkarpacie, gdzie odbywa się kongres, jest przykładem takiego regionu Polski, skąd wyjechało wielu młodych ludzi i gdzie wielu tych młodych ludzi zainwestowało swoje pieniądze, budując domy, wierząc w to, że będą kiedyś mieli warunki do tego, aby do niego wrócić i się rozwijać. "Chciałbym, żebyśmy do tego trendu zdołali doprowadzić. Żeby był właśnie ten efekt synergii, współdziałania pomiędzy władzą publiczną a sektorem gospodarczym, który uruchomi ten wielki potencjał tkwiący w Polakach" - powiedział prezydent.

Dodał, że innowacyjną gospodarkę starają się budować nie tylko młodzi, ale także rodzinne firmy i rodzice tych młodych, zwykli rzemieślnicy oraz wielu polskich przedsiębiorców, "którzy od lat sumiennie właśnie działając etycznie starali się walczyć o swój osobisty i rodzinny sukces, przyczyniając się bez wątpienia do budowania polskiego Produktu Krajowego Brutto, budowania polskiej gospodarki". Duda wskazał, że oni i to, jak im pomóc, jak stworzyć przyjazny dla nich system podatkowy, będą tematem dyskusji w Jasionce.

Premier Beacie Szydło, wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu, rządowi i większości parlamentarnej prezydent podziękował za działania już wykonane. "To obniżenie podatku CIT dla mikroprzedsiębiorców do 15 proc., to przygotowywane w tej chwili zmiany podatkowe, które będą miały charakter proinwestycyjny, które będą miały właśnie służyć polskim przedsiębiorcom. To działania w kierunku podniesienia jakości życia polskich rodzin, choćby poprzez program 500 Plus, czy program darmowych leków dla seniorów" - mówił.

det9rp7

"Oczywiście ten wielki projekt Prawa i Sprawiedliwości, który w tej chwili wszyscy realizujemy, on się dopiero rozpoczął. Ale wierzę w to, że on właśnie ukierunkowany na budowanie lepszej Rzeczypospolitej, w której będą lepsze warunki do życia dla zwykłych obywateli, w której będą lepsze warunki inwestycyjne dla przedsiębiorców, w której władze publiczne będą promowały rodzimą przedsiębiorczość, będą ją wspierały, to jest wielkie zadanie, które uda nam się wszystkim wspólnie wykonać" - zaznaczył Andrzej Duda.

det9rp7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
det9rp7
det9rp7