Trwa ładowanie...
d2vkkz3

Prezydent: GPW szansą dla innowacyjnych firm, których nie chcą wspierać banki

Warszawa, 12.04.2016 (ISBnews) - Giełda Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie jest szansą na rozwój dla innowacyjnych firm, których często nie chcą wspierać banki komercyjne, uważa prezydent Andrzej Duda. Opowiedział się także za wspieraniem rozwoju GPW poprzez "dobre regulacje".

Share
d2vkkz3

"Nasza giełda jest liderem w tej części Europy. Tak działajmy, byśmy byli liderem gospodarczym w tej części Europy. Wspierajmy giełdę dobrymi regulacjami. Giełda jest ogromnie ważna dla tych, którzy działają w dziedzinie innowacji. Często jest tak, że banki komercyjne nie chcą wspierać takich firm, natomiast giełda jest dla nich szansą. Jest również szansą dla rozwoju Rzeczpospolitej" - powiedział Duda podczas inauguracji obchodów 25-lecia podpisania aktu założycielskiego GPW.

Także prezes GPW Małgorzata Zaleska mówiła o roli giełdy we wspieraniu innowacyjnej gospodarki.

"Przyszłość spółki to budowanie dalszego zaufania dla rynku kapitałowego w Polsce. Giełda to spółka wspierająca polską gospodarka, wspomagająca polskie przedsiębiorstwa innowacyjnymi rozwiązaniami. Mamy już teraz przykłady spółek innowacyjnych na giełdzie" - powiedziała Zaleska.

d2vkkz3

12 kwietnia 1991 r. minister przekształceń własnościowych i minister finansów podpisali akt założycielski Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. 16 kwietnia 1991 r. odbyła się pierwsza sesja giełdowa z udziałem 7 domów maklerskich, na której notowano akcje 5 spółek.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

(ISBnews)

d2vkkz3

Podziel się opinią

Share
d2vkkz3
d2vkkz3