Trwa ładowanie...
d2ayn9h
19-12-2016 11:30

Prezydent podpisał ustawę obniżająca wiek emerytalny

Warszawa, 19.12.2016 (ISBnews) - Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która przewiduje obniżenie od 1 października 2017 r. wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

d2ayn9h

"Dziękuję za to, że mimo krytyki, jaka spadała zarówno na NSZZ Solidarność, jak i na rząd i parlament w tej sprawie, zgodnie z żądaniem Polaków, wiek emerytalny w 2017 r. zostanie obniżony. Chcę jedną rzecz bardzo mocno podkreślić: wtedy, w 2012 r. wprowadzono obowiązek pracy do 67. roku życia. Ta ustawa przewiduje prawo do obywatela do przejścia kobiet - po 60. roku, mężczyzn - po 65. roku" - powiedział prezydent Duda podczas konferencji prasowej.
"Jeżeli będzie chciał się zdecydować na przejście na emeryturę - będzie mógł, jeżeli będzie chciał pracować dalej - będzie mógł to zrobić. Wybór jest pozostawiony każdemu pracownikowi" - dodał prezydent.

Duda podziękował NSZZ Solidarność, rządowi, większości parlamentarnej, premier Beacie Szydło i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiecie Rafalskiej za przyjęcie jego projektu ustawy.

Rafalska dodała podczas konferencji, że rząd wnikliwie ocenił skutki tej ustawy. "Wprowadzono nieznaczne tylko poprawki synchronizujące wprowadzenie tej ustawy" - podkreśliła minister.

Prezydencki projekt dot. obniżenia wieku emerytalnego trafił do Sejmu pod koniec listopada 2015 r.. Sejm uchwalił tę ustawę w listopadzie br., a Senat przyjął ją na początku grudnia.

(ISBnews)

d2ayn9h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ayn9h