Trwa ładowanie...

Prezydent Portugalii wezwał EBC do podjęcia zakupów obligacji

Prezydent Portugalii Anibal Cavaco Silva wezwał w czwartek Europejski Bank Centralny, by w celu wzmocnienia strefy euro jak najszybciej rozpoczął wykupywanie obligacji wysoko zadłużonych państw eurolandu, wymieniając w tym kontekście Portugalię i Irlandię.

Prezydent Portugalii wezwał EBC do podjęcia zakupów obligacjiŹródło: Jupiterimages
d24s070
d24s070

Cavaco Silva napisał na swej stronie na Facebooku, iż wita z uznaniem wyrażoną przez EBC gotowość podjęcia wykupu obligacji. - Ale dlaczego w przypadku publicznych papierów dłużnych Portugalii i Irlandii EBC nie wprowadził jeszcze w życie zaleceń swego prezesa Mario Draghiego? - zapytał 73-letni prezydent.

Dodał, iż już od miesięcy z powodu "krytycznej sytuacji" domagał się rozległej interwencji EBC na rynkach obligacji. Według Cavaco Silvy, działania takie pokrzyżowałyby plany tych, którzy stawiają na rozpad strefy euro.

Draghi dopuścił w ubiegłym tygodniu możliwość wykupywania przez EBC obligacji państwowych pod warunkiem, że rządy objętych tą akcją krajów przestrzegałyby swych zobowiązań w dziedzinie redukowania deficytów i urzeczywistniania reform strukturalnych.

d24s070
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24s070