Trwa ładowanie...
det9rp7
finanse
29-03-2013 17:21

Prezydent powoła do zarządu NBP Bartkiewicza i Zajdel-Kurowską - źródło (opis)

29.03. Warszawa (PAP) - W środę prezydent Bronisław Komorowski powoła na członków zarządu NBP byłego prezesa BGŻ Jacka Bartkiewicza i byłą wiceminister finansów Katarzynę...

Share
det9rp7

29.03. Warszawa (PAP) - W środę prezydent Bronisław Komorowski powoła na członków zarządu NBP byłego prezesa BGŻ Jacka Bartkiewicza i byłą wiceminister finansów Katarzynę Zajdel-Kurowską - dowiedziała się w piątek nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy.

"Prezydent powoła 3 kwietnia na członków zarządu NBP Jacka Bartkiewicza - byłego prezesa BGŻ i wiceministra finansów oraz Katarzynę Zajdel-Kurowską - byłą wiceminister finansów, główną ekonomistkę Citibank oraz przedstawicielkę Polski w MFW - fachowców z dużym doświadczeniem w sektorze bankowym" - poinformowało PAP źródło.

Bartkiewicz złożył rezygnację z funkcji prezesa Banku Gospodarki Żywnościowej (BGŻ) z dniem 31 marca tego roku - poinformowała w lutym spółka. Jest absolwentem Wydziału Ekonomiki Produkcji Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (teraz SGH), doktorem nauk ekonomicznych Akademii Nauk Społecznych.

W latach 2004-2006 pełnił funkcję prezesa Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wcześniej w latach 2001-2002 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów i wiceprzewodniczącym Komisji Nadzoru Bankowego. W latach 1997-2001 był wiceprezesem Banku Śląskiego.

det9rp7

Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Zajdel-Kurowska od stycznia 2007 do lutego 2009 była wiceministrem finansów, nadzorującym Departament Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki, Departament Długu Publicznego oraz Departament Rozwoju Rynku Finansowego. Następnie była przedstawicielem Polski w Międzynarodowym Funduszu Walutowym. W sierpniu 2012 roku zastąpił ją w MFW Dominik Radziwiłł.

W latach 1996-1998 Zajdel-Kurowska pracowała w Departamencie Polityki Finansowej i Analiz w Ministerstwie Finansów; w 1998 r. rozpoczęła pracę jako ekonomista w Departamencie Skarbu, Citibank Poland SA. Po fuzji z Bankiem Handlowym objęła stanowisko Dyrektora Zespołu Analiz.

Elwira Krzyżanowska (PAP)

eaw/ ajg/ ura/ bg/

det9rp7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
det9rp7
det9rp7