Trwa ładowanie...
d2usc8b

Prezydent powołał Pawła Sameckiego na członka zarządu NBP

Prezydent Bronisław Komorowski, na wniosek prezesa NBP, powołał Pawła Sameckiego na członka zarządu NBP - poinformowała PAP w piątek Kancelaria Prezydenta. Oficjalne wręczenie aktu powołania odbędzie się 3 marca.
Share
d2usc8b

Samecki jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, tam też obronił doktorat z ekonomii. W latach 1991-1996 był dyrektorem Biura Pomocy Zagranicznej w kancelariach kolejnych premierów. Następnie przez prawie pół roku pełnił funkcję dyrektora Departamentu Pomocy Zagranicznej, Programów Europejskich i Funduszy w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej.

W latach 1997-2002 pełnił funkcję wiceministra finansów, a także wiceministra w UKIE. Od 2003 do 2007 roku był dyrektorem Departamentu Zagranicznego w Narodowym Banku Polskim; od grudnia 2004 do 2009 roku był członkiem zarządu NBP.

W lipcu 2009 roku został polskim komisarzem w Komisji Europejskiej ds. polityki regionalnej, zastępując na tym stanowisku Danutę Huebner. Samecki został wskazany przez polski rząd po tym, jak Huebner po wyborach do PE zrezygnowała z funkcji komisarza i przyjęła mandat eurodeputowanego.

Ostatnio Samecki pełnił funkcję dyrektora Departamentu Zagranicznego NBP.

Jest autorem wielu publikacji o tematyce ekonomicznej, unijnej, w języku polskim i angielskim.

d2usc8b

Podziel się opinią

Share
d2usc8b
d2usc8b