Trwa ładowanie...
dzwprku
21-03-2017 16:20

Prime Minerals chce mieć własną spółkę handlową w Azji

Warszawa, 21.03.2017 (ISBnews) - Prime Minerals zamierza utworzyć spółkę prawa handlowego lub zakupić udziały w spółce prawa handlowego na terytorium jednego z państw azjatyckich, podała spółka. Działania te związane są z dotychczasową działalnością spółki w zakresie wydobycia rudy niklu na wyspie Sulawesi (Republika Indonezji). 

dzwprku
dzwprku

"Zamiar powiększenia grupy kapitałowej emitenta podyktowany jest chęcią posiadania odrębnej spółki prawa handlowego, której przedmiotem będzie działalność handlowa w zakresie obrotu metalami, rudami metali oraz innymi surowcami" - czytamy w komunikacie.

W ramach prowadzonych działań spółka nie wyklucza akwizycji podmiotu istniejącego, którego przedmiot działalności będzie zbieżny z potrzebami Prime Minerals, w tym także zakupu większościowego pakietu akcji lub udziałów w podmiocie zajmującym się obrotem lub pośrednictwem w obrocie wyżej wymienionymi towarami, podano także.

Prime Minerals jest polskim podmiotem inwestującym w projekty związane z wydobyciem i przetwarzaniem surowców naturalnych. Spółka realizuje projekt budowy kopalni odkrywkowej rudy niklu oraz kruszywa wapiennego na wyspie Sulawesi w Indonezji. Od listopada 2013 roku akcje spółki są notowane na NewConnect.

(ISBnews)

dzwprku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzwprku