Trwa ładowanie...
dfqc6hr
16-03-2017 16:15

Prime Minerals ma umowę na sprzedaż 5,5 tys ton wapienia w Indonezji

Warszawa, 16.03.2017 (ISBnews) -  Spółka zależna Prime Minerals podpisała umowę na sprzedaż 5 500 ton wapienia w formie nieprzetworzonej z indonezyjską firmą PT Bangun Sarana Jayasakti z siedzibą w Makassar, podała spółka. Wapień będzie wydobywany na obszarze koncesji grupy Prime Minerals. 

dfqc6hr
dfqc6hr

"Sprzedaż wapienia wzmocni efektywność kopalni w Indonezji, choć głównym wydobywanym surowcem będzie nikiel. Już w tym roku będziemy eksploatować oba złoża - kończymy budowę portu, więc spodziewamy się pierwszych transportów jeszcze w drugim kwartale. Dotychczas zainwestowaliśmy w Indonezji około 10 mln USD, projekt wymaga jeszcze nakładów rzędu 3 mln USD" - powiedział członek zarządu spółki Paweł Lis, cytowany w komunikacie.

Prime Minerals kończy prace budowlane pierwszego, głównego etapu związane z uruchomieniem kopalni odkrywkowej rudy niklu na wyspie Sulawesi w Indonezji (Projekt Morowali). Wydobycie i sprzedaż surowca rozpocznie się już na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2017 roku, a pełne moce produkcyjne zostaną osiągnięte w 2018 roku. Spółka ponadto udokumentowała złoża wapienia, który również będzie wydobywać i sprzedawać w Indonezji. W tym celu spółka zależna Prime Minerals zawarła z PT Rajawali Nuansa Citra Mandiri Indonesia umowę na wydobycie wapienia z obszaru posiadanej koncesji. Kontrakt określa minimalny wolumen wydobycia wapienia na poziomie 10 000 ton miesięcznie, podano także.

"Inwestycja finansowana jest z emisji prywatnej akcji, w ramach której spółka pozyskała 14,6 mln zł. Na początku 2016 roku Prime Minerals otrzymał 20-letnią koncesję na wydobycie rudy niklu, która obejmuje obszar o powierzchni niemal 2 tys. ha" - czytamy także.

Prime Minerals jest polskim podmiotem inwestującym w projekty związane z wydobyciem i przetwarzaniem surowców naturalnych. Spółka realizuje projekt budowy kopalni odkrywkowej rudy niklu oraz kruszywa wapiennego na wyspie Sulawesi w Indonezji. Od listopada 2013 roku akcje spółki są notowane na NewConnect.

(ISBnews)

dfqc6hr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfqc6hr