Trwa ładowanie...
dt6xduw
29-11-2016 08:50

Próchnik pozyskał 6 mln zł na rozwój internetowych kanałów dystrybucji

Warszawa, 29.11.2016 (ISBnews) - Próchnik zawarł umowy pożyczek konwertowalnych z wybranymi akcjonariuszami, na mocy których pozyskał ponad 6 mln zł na realizację strategii w zakresie rozwoju internetowych kanałów dystrybucji, podała spółka.

dt6xduw
dt6xduw

"Warunki umów pożyczek zakładają konwersję na kapitał zakładowy spółki, co oznacza, że spłata pożyczek nastąpi przez objęcie przez akcjonariuszy akcji nowej emisji. Zawarcie umów pożyczek konwertowalnych ma związek z ogłoszeniem przez spółkę nowej strategii rozwoju oraz zwołaniem na dzień 12 grudnia 2016 r. walnego zgromadzenia w celu upoważnienia zarządu do wyemitowania do 12 mln nowych akcji w ramach kapitału docelowego" - czytamy w komunikacie.

W celu umożliwienia inwestorom instytucjonalnym, w szczególności funduszom inwestycyjnym nabycia akcji spółki przed rejestracją kapitału docelowego, spółka zwróciła się do wybranych akcjonariuszy, aby umożliwili zbycie posiadanych przez nich akcji na rzecz tych inwestorów, a następnie aby przekazali spółce środki uzyskane ze sprzedaży w formie pożyczek konwertowalnych z obowiązkiem późniejszego objęcia takiej samej liczby akcji w ramach kapitału docelowego. W tym celu spółka zleciła Domowi Maklerskiemu Vestors przeprowadzenie przyśpieszonego procesu budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych w szczególności funduszy inwestycyjnych, podano w informacji.

"W następstwie ww. procesu budowy księgi popytu sprzedano łącznie 5 733 346 akcji w kapitale zakładowym spółki, stanowiących 12,2% kapitału zakładowego spółki za łączną kwotę 6 020 013,30 zł. W sprzedaży istniejących akcji spółki w ramach procesu zbycia organizowanego przez Vestors Dom Maklerski wzięli udział następujący akcjonariusze: Listella, prezes Rafał Bauer oraz spółka Soho Development. Akcjonariusze ci zobowiązali się wobec organizatora że przeznaczą środki pozyskane ze zbycia akcji na udzielenie spółce pożyczek konwertowalnych a następnie na objęcie akcji nowej emisji w ramach kapitału docelowego w takiej samej liczbie jak liczba sprzedanych obecnie akcji" - czytamy dalej.

Spółka zawarła z Listella umowę pożyczki konwertowalnej w kwocie 3,55 mln zł pozyskanej ze sprzedaży 3 387 375 akcji spółki. Całość wierzytelności z tytułu umowy pożyczki konwertowalnej zostanie przeznaczona na opłacenie akcji nowej emisji spółki po cenie emisyjnej równej cenie sprzedaży akcji przez Listella tj. 1,05 zł za jedną akcję.

dt6xduw

Spółka zawarła z Soho Development umowę pożyczki konwertowalnej w kwocie 2,02 mln zł pozyskanej ze sprzedaży 1 924 570 akcji spółki. Całość wierzytelności z tytułu umowy pożyczki konwertowalnej zostanie przeznaczona na opłacenie akcji nowej emisji po cenie równej cenie sprzedaży akcji przez Soho Development tj. 1,05 zł za jedną akcję.

Spółka zawarła z Rafałem Bauerem umowę pożyczki konwertowalnej w kwocie 442 tys. zł pozyskanej ze sprzedaży 421 401 akcji spółki. Całość wierzytelności z tytułu umowy pożyczki konwertowalnej zostanie przeznaczona na opłacenie akcji nowej emisji spółki po cenie 1,05 zł za jedną akcję.

"Niezwłocznie po rejestracji i po objęciu akcji w ramach kapitału docelowego, Listella, Soho Development oraz Rafał Bauer powrócą do stanu liczbowego posiadania akcji nie mniejszego niż przed zbyciem akcji w ramach budowania księgi popytu. [?] Proces zbycia akcji w ramach przyśpieszonej budowy księgi popytu umożliwił inwestorom instytucjonalnym w szczególności funduszom inwestycyjnym nabycie akcji spółki będących w obrocie na rynku GPW bez potrzeby oczekiwania na zarejestrowanie podwyższenia kapitału. [?] Ostateczna cena emisyjna akcji nowej emisji będzie zgodnie z planowanymi uchwałami WZA uzależniona od zgody rady nadzorczej spółki" - podsumowano w komunikacie.

Próchnik S.A. jest spółką handlową z branży odzieżowej, zlecającą produkcję projektowanych przez siebie kolekcji firmom zewnętrznym. Specjalizuje się w produkcji odzieży męskiej. Spółka jest notowana na GPW od pierwszej sesji giełdowej (16 kwietnia 1991 r.). W 2015 r. miała 44,67 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

dt6xduw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt6xduw