Trwa ładowanie...

Producent Cheerios chce ratować populację pszczół. Firma rozdała 1,5 mld nasion kwiatów polnych

1,5 mld nasion polnych kwiatów rozdał producent popularnych płatków Cheerios w ramach akcji #BringBackTheBees, czyli "Przywróćmy pszczoły". Kampania objęła Stany Zjednoczone i Kanadę. Jej cel to ratowanie populacji pszczół w Ameryce Północnej. Z opakowań płatków zniknął wizerunek maskotki firmy - pszczoły "Buzz".

Producent Cheerios chce ratować populację pszczół. Firma rozdała 1,5 mld nasion kwiatów polnychFot: Cheerios.com/screen
d25unan
d25unan

1,5 mld nasion polnych kwiatów rozdał producent popularnych płatków Cheerios w ramach akcji #BringBackTheBees, czyli "Przywróćmy pszczoły". Kampania objęła Stany Zjednoczone i Kanadę. Jej cel to ratowanie populacji pszczół w Ameryce Północnej.

Akcję zorganizował amerykański koncern General Mills, właściciel m.in. popularnych płatków śniadaniowych. Jej celem było rozdanie 100 mln nasion kwiatów polnych. 9 marca firma zaczęła rozsyłać nasiona. Akcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem ze strony Amerykanów i Kanadyjczyków, że firma wysłała 15 razy więcej nasion niż zakładała.

"Ludzie potrzebują pszczół, a teraz pszczoły potrzebują ludzi" – to jedno z haseł na stronie organizatora. Cheerios stworzył wirtualną mapę stanów, na której pokazane są efekty kampanii. Autorzy zachęcali do sadzenia darmowych kwiatów i dzielenia się efektami kampanii w mediach społecznościowych.

General Mills współpracował przy projekcie z kanadyjską firmą Veseys Seeds, która odpowiadała za dystrybucję nasion online. Akcji towarzyszyło wycięcie wizerunku popularnej na płatkach śniadaniowych pszczoły Buzz. Jej wizerunek usunięto już na początku 2017 r., zostawiając sam kontur, by zwrócić uwagę na trudną sytuację pszczół.

Producent Cheerios podkreśla, że pszczoły odrywają kluczową rolę w zapylaniu roślin, które odpowiadają za produkcję 35 proc. światowych zasobów żywności.

Amerykańscy naukowcy, którzy monitorują populację pszczół od 2006 roku, alarmują o jej gwałtownych spadkach. W okresie od kwietnia 2015 r. do marca 2016 r. zauważono utratę ok. 44,1 proc. tamtejszej kolonii.

d25unan
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25unan