Trwa ładowanie...
d2zc5a6

Producent znanych płatków przed sądem. Wprowadzał w błąd klientów

17-krotnie większą zawartość cukru mają płatki Cheerios Protein niż ich zwykły odpowiednik. Przed amerykańskim sądem ruszył właśnie proces General Mills, producenta śniadaniowych płatków, który miał wprowadzać konsumentów w błąd, informując o zwiększonej zawartości białka. Tymczasem ich produkt zawierał przede wszystkim dużo więcej cukru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Producent znanych płatków przed sądem. Wprowadzał w błąd klientów
(Fot: Mike Mozart/Flickr/CC BY 2.0)
d2zc5a6

Jak donosił Reuters, sędzia Thelton Henderson z dystryktu San Francisco przyznał, że konsumenci mogą pozwać General Mills za wprowadzanie w błąd, ponieważ nie zostali poinformowani, że płatki Cheerios Protein, mające zawierać więcej białka niż zwykłe płatki, w rzeczywistości mają w sobie kilkunastokrotnie większą dawkę cukru.

Producent naruszył tym samym amerykańską ustawę o żywieniu i oznaczaniu produktów żywnościowych. Sędzia dodał również, że informacja na temat zawartości cukru była co prawda umieszczona na opakowaniu, ale znacznie mniejszą czcionką.

Co prawda Cheerios Protein rzeczywiście mają więcej białka niż normalne płatki, jednak jak tłumaczy Centrum Nauki w Interesie Publicznym, organizacja pozarządowa skarżąca General Mills, jest to niezauważalne dla konsumenta. Przede wszystkim dlatego, że porcje "wysokobiałkowej" odmiany płatków są znacznie mniejsze. Mimo to są jednak dwukrotnie bardziej kaloryczne niż miska zwykłych śniadaniowych przysmaków.

Organizacja wniosła pozew już w listopadzie ubiegłego roku, reprezentując klientów z Kalifornii i Nowego Jorku. - Konsumenci są oszukiwani przez ten produkt i mamy nadzieję udowodnić to w sądzie - poinformowała Maia Kats, przedstawicielka Centrum Nauki w Interesie Publicznym.

Jak informuje Reuters, przedstawiciele producenta nie chcieli komentować toczącego się postępowania sądowego.

d2zc5a6

Podziel się opinią

Share
d2zc5a6
d2zc5a6