Trwa ładowanie...

Produkty Lidla na Wyspach tańsze niż w Polsce. Decyduje wiele czynników

Jeszcze nie ucichła sprawa z bielizną, a już okazało się, że to niejedyne produkty, które bardziej opłaca się kupić w Lidlu na Wyspach niż w Polsce. Tym razem sprzęt dla majsterkowiczów. Lidl wyjaśnia, skąd różnice.

Produkty Lidla na Wyspach tańsze niż w Polsce. Decyduje wiele czynnikówŹródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: Clemensfranz
d1wa5ed
d1wa5ed

Na różnice w cenach zwrócił uwagę jeden z użytkowników portalu Wykop. Okazało się, że za te same majtki, które w Polsce kosztują prawie 20 zł, w Wielkiej Brytanii trzeba zapłacić tylko 1,79 funta, czyli niecałe 9 zł.

Tymczasem portal superbiz.se.pl zwrócił uwagę, że w Polsce więcej płacimy nie tylko za bieliznę. Droższe są również sprzęty dla majsterkowiczów.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę. Sklepy chcą zmian w Kodeksie pracy

Dla przykładu, wyrzynarka 800 W marki Parkside kosztuje w Polsce 149 zł. W Wielkie Brytanii natomiast 24,99 funtów, czyli nieco ponad 119 zł.

Lidl.uk
Źródło: Lidl.uk, fot: screen
Lidl.pl
Źródło: Lidl.pl, fot: screen

Z kolei akumulatorowe urządzenie 4 w 1, które będzie dostępne w Polsce od 3 sierpnia, będzie kosztować 333 zł. Na Wyspach za ten sprzęt zapłacimy 59,99 funtów, czyli niecałe 287 zł.

d1wa5ed

Tymczasem, jak podlicza portal, średnie zarobki w Wielkiej Brytanii wynoszą blisko 2,3 tys. funtów miesięcznie, czyli ponad 10 tys. zł. W Polsce, według danych GUS, było to nieco ponad 4,2 tys. zł.

Lidl wyjaśnia

O komentarz do sprawy poprosiliśmy przedstawicieli Lidla. Ci tłumaczą, że "podstawą kształtowania cen są warunki na danym rynku, m.in. popyt i podaż, koszty transportu do danego kraju, koszty magazynowania, wysokość VAT-u, różnice w kursach walut, gusta i preferencje konsumentów".

- Warto zwrócić uwagę, że stawka podatku VAT dla odzieży dziecięcej w Wielkiej Brytanii wynosi 0% oraz na to, że duży wpływ na finalną cenę produktu ma cena zakupu od producenta warunkowana wielkością oraz liczbą składanych zamówień w ciągu roku. Ceny poszczególnych produktów są ustalane indywidualnie przez spółki narodowe Lidl, będące autonomicznymi podmiotami. Warto podkreślić, iż misją Lidl Polska jest nieustanne, każdego dnia, oferowanie klientom wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych niskich cenach. Szczególne akcje promocyjne realizowane są przez spółki narodowe Lidl niezależnie - podkreślają przedstawiciele sieci.

Dodają, że naturalnym dla gospodarki rynkowej jest to, że ceny pewnych produktów będą niższe w Polsce, a dla innych wyższe niż te obowiązujące w Wielkiej Brytanii. - Tylko w ostatnim czasie mieliśmy w ofercie wiele tańszych artykułów przemysłowych oraz tekstyliów - podkreślają.

Wśród przykładów są: piżama męska w cenach 24,99 zł oraz 5,99 funtów (28,57 zł); baleriny damskie (12,99 zł i 2,99 funtów, czyli 14,26 zł); tunika jeansowa damska (39,99 zł i 9,99 funtów, czyli 47,65zł); kosiarki elektryczne (199 zł i 49,99 funtów, czyli 238,45 zł); maszyna do szycia (379 zł i -89,99 funtów, czyli 429,25 zł).

d1wa5ed
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wa5ed