Trwa ładowanie...
d1d2qgw
d1d2qgw

Prognoza rządowa dotycząca wzrostu PKB bardziej trafna niż prognoza KE - Rostowski

25.02. Warszawa (PAP) - Zdaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego, rządowa prognoza wzrostu PKB w Polsce w 2010 roku na poziomie 3,0 proc. jest bardziej trafna niż prognozy...
Share
d1d2qgw

25.02. Warszawa (PAP) - Zdaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego, rządowa prognoza wzrostu PKB w Polsce w 2010 roku na poziomie 3,0 proc. jest bardziej trafna niż prognozy Komisji Europejskiej szacujące wzrost PKB na 2,6 proc. Zdaniem Rostowskiego, w obu scenariuszach efekty fiskalne dla Polski będą takie same.

"Jeśli chodzi o prognozę Komisji Europejskiej i naszą prognozę to jest niewielka różnica o 0,4 pkt proc. jeśli chodzi o realny wzrost PKB, ale z punktu widzenia programu konwergencji ważniejszy jest nominalny wzrost PKB, a w tym przypadku różnica między tymi prognozami jest jeszcze mniejsza - 0,1-0,2 pkt. proc. My uważamy, że nasza prognoza jest słuszna" - powiedział w czwartek dziennikarzom Rostowski.

"Jeśli chodzi o osiągnięcie efektów fiskalnych to niczego nie zmienia, efekty fiskalne będą takie same (w przypadku sprawdzenia się obydwu prognoz PKB - PAP) - dodał.

W opublikowanych w czwartek prognozach gospodarczych dla największych gospodarek Unii Europejskiej Komisja Europejska szacuje, że wzrost PKB w Polsce w 2010 roku wyniesie 2,6 proc.

W lutowym programie konwergencji rząd prognozuje, że polska gospodarka w tym roku urośnie o 3,0 proc. (PAP)

nik/ bg/ ana/

d1d2qgw

Podziel się opinią

Share
d1d2qgw
d1d2qgw