Trwa ładowanie...

Prognoza walutowa USD/JPY

Kurs USD/JPY w ostatnich dniach testował górne ograniczenie formacji trójkąta (w nie do końca książkowej postaci), widocznej na wykresie dziennym, która zaczęła się kształtować na początku listopada 2010 r.
Share
Tomasz Regulski
Tomasz RegulskiŹródło: TMS Brokers
d1dxxvv

Bariera ta nie została pokonana, nawet mimo silnego impulsu fundamentalnego do wzrostu w postaci obniżki ratingu Japonii przez agencję S&P. Świadczy to o jej istotności. Jest ona wspierana przez 45-dniową średnią ruchomą, która w ostatnich miesiącach stanowiła istotne ograniczenie w notowaniach USD/JPY. Warto jednak równocześnie podkreślić, iż waga wskazanej formacji trójkąta stopniowo maleje, ze względu na przeciągający się moment wybicia. Zawężenie się przedziału wahań kursu USD/JPY powinno zaowocować silniejszym wybiciem. Oscylatory (m.in. RSI) pozostawiają mniej więcej tyle samo miejsca do spadków, jak i do wzrostów.

Patrząc jednak na kluczowe bariery, w kierunku których kurs może zmierzać po wybiciu, zdecydowanie większa przestrzeń jest obecnie do wzrostu. Bardzo silne wsparcie znajduje się już nieco poniżej 80,00, a stanowi je historyczne minimum. Z kolei z góry średniej wagi opór to maksimum z grudnia na poziomie 84,40, natomiast naprawdę istotna bariera to dopiero 86,00, w pobliżu której usytuowany jest poziom 61,8 proc. zniesienia Fibonacciego spadków, obserwowanych od maja do początku listopada ubiegłego roku, szczyt z wrześniowej korekty wzrostowej oraz 200-dniowa średnia ruchoma.

Sporządził:
Tomasz Regulski
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

d1dxxvv

Podziel się opinią

Share
d1dxxvv
d1dxxvv