Trwa ładowanie...
donald tusk
28-07-2006 08:50

Projekt PO: "młodzi Polacy pracują w Polsce"

Lider PO Donald Tusk poinformował, że
Platforma Obywatelska przygotowuje rozwiązania, które miałyby
powstrzymać młodych Polaków przed wyjazdem z kraju w poszukiwaniu
pracy. Chodzi m.in. o tanie kredyty dla osób rozpoczynających
własną działalność gospodarczą.

Projekt PO: "młodzi Polacy pracują w Polsce"Źródło: WP.PL, fot: mg
d13afkn
d13afkn

_ Najcenniejszym zasobem są ludzie, szczególnie młodzi ludzie w Polsce. Musimy podjąć nadzwyczajne kroki, w tym także nadzwyczajne finansowanie projektu "młodzi Polacy pracują w Polsce", bo na utratę młodych ludzi nas nie stać _ - powiedział Tusk w radiowych "Sygnałach Dnia". Dodał, że Polska inwestuje miliardy złotych w wykształcenie i _ później okazuje się, że to, co zainwestowaliśmy jako naród w młode pokolenia, marnotrawimy _.

Tusk dodał, że pomogą w tym konkretne decyzje, które dadzą młodemu człowiekowi szanse na pieniądze i pracę.

Piątkowa "Gazeta Wyborcza" podała, że PO w sierpniu złoży w Sejmie projekt ustawy w tej sprawie. Zgodnie z propozycją, omówioną przez "GW", każdy, kto nie pracował jeszcze w Polsce, a chciałby założyć własną firmę, mógłby liczyć na: nisko oprocentowany kredyt inwestycyjny (do 100 tys. złotych), dwuletnie zwolnienie ze składek ZUS (płaciłby jedynie składkę chorobową), dwuletnie zwolnienie z podatku dochodowego i zwolnienie z podatku od nieruchomości (pod warunkiem, że zgodziłby się na to samorząd).

Ponadto projekt zakłada, że pracodawcy zatrudniający osoby podejmujące pracę po raz pierwszy byliby zwolnieni ze składek rentowych.

d13afkn

_ Ustawa ma zachęcić tych wszystkich, którzy mieliby odwagę zainwestować, pod warunkiem, że to inwestowanie w Polsce - przede wszystkim swojego czasu i energii - będzie możliwe, kiedy państwo pomoże im trochę i finansowo, ale (...) kiedy warunki rozpoczynania własnej działalności będą porównywalne albo nawet lepsze niż w Anglii, Irlandii czy innych krajach, do których dzisiaj młodzi wyjeżdżają _ - wyjaśniał Tusk w "Sygnałach Dnia".

Zdaniem Tuska, wprowadzenie rozwiązań miałyby kosztować nawet powyżej 5 mld zł.

Dodał, że nie lekceważyłby również działań wobec Polaków, którzy wyjechali za granicę. _ Każdy Polak, który wyjechał za granicę do pracy, musi odczuwać więź ze swoją Ojczyzną _. Wyjaśnił, że PO pracuje nad całym pakietem, który skłoni młodych Polaków do pozostania w kraju.

d13afkn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13afkn