Trwa ładowanie...
d2vkkz3

Projekt zmian w OFE trafi do parlamentu na początku marca - Boni

09.02. Warszawa (PAP) - Projekt zmian w transferach składek do Otwartych Funduszy Emerytalnych trafi do parlamentu na początku marca - powiedział w środę minister Michał Boni, szef...

Share
d2vkkz3

09.02. Warszawa (PAP) - Projekt zmian w transferach składek do Otwartych Funduszy Emerytalnych trafi do parlamentu na początku marca - powiedział w środę minister Michał Boni, szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera.

"Konsultacje społeczne w sprawie projektu zmian w OFE kończymy 24 lutego. Na początku marca projekt trafi do parlamentu. Mamy nadzieję, że parlament szybko się nim zajmie. Jeśli projekt nie wejdzie w życie 1 kwietnia, to będziemy wtedy mieli lekkie przesunięcie" - powiedział dziennikarzom Boni.

Premier Donald Tusk pod koniec 2010 roku poinformował, że składka przekazywana do OFE spadnie do 2,3 proc. z 7,3 proc., jakie fundusze emerytalne otrzymują obecnie, a 5 proc. składka będzie przekazywana na specjalne subkonta indywidualne w ZUS. Rząd chce, aby zmiany ustawowe weszły w życie od 1 kwietnia 2011 roku. (PAP)

bg/ fdu/ gor/

d2vkkz3

Podziel się opinią

Share
d2vkkz3
d2vkkz3