Trwa ładowanie...
dfn41z8
poznań

Projekty biznesowe podczas Poznań Startup Weekend

Około 80 osób bierze udział w odbywającym się w sobotę Poznań Startup Weekend - imprezie, podczas której przygotowywane są projekty biznesowe z wykorzystaniem najnowszych technologii. Uczestnicy mają 54 godziny na opracowanie swoich pomysłów.

Share
dfn41z8

Najlepsze projekty zostaną wybrane i nagrodzone w niedzielę. W wydarzeniu biorą udział uczestnicy z Polski, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii i Indii. Zgłoszonych zostało 25 projektów. Impreza w Poznaniu odbywa się po raz drugi.

- Ideą wydarzenia jest umożliwienie młodym ludziom rozwinięcia ich pomysłów na biznes. Robią to pod okiem mentorów - praktyków z dużym doświadczeniem w przedsięwzięciach opartych na nowych technologiach - powiedziała PAP reprezentująca organizatorów wydarzenia Monika Synoradzka.

Uczestnicy imprezy tworzą między innymi aplikację dla młodych rodziców, platformę, która umożliwi odnalezienie i opłacenie miejsca parkingowego czy też aplikację, dzięki której po zrobieniu zdjęcia plakatu reklamującego film otrzymamy informację o najbliższych seansach.

W przygotowaniu jest też rozwiązanie sugerujące, co można zrobić danego dnia, sieć społecznościowa ułatwiająca znalezienie noclegów w czasie podróży, rozwiązanie, które pokazuje organizatorom wydarzeń, kto już przyszedł, i serwis, w którym właściciele psów mogą znaleźć w swoim sąsiedztwie opiekunów dla swoich pupili, np. na czas wyjazdu.

Jak powiedziała Synoradzka, najmłodszym uczestnikiem jest jedenastolatek, który z o rok starszym kolegą przygotowuje platformę umożliwiającą dzieciom tworzenie listy wymarzonych prezentów.

Rozstrzygnięcie imprezy i wybór najlepszych pomysłów nastąpi w niedzielę. Poza Poznaniem Startup Weekend odbywa się w sobotę i niedzielę w 70 innych miastach na świecie.

dfn41z8

Podziel się opinią

Share
dfn41z8
dfn41z8