Trwa ładowanie...
dzp86sd

Prokom Investments pozyska dla Petrolinvestu 150 mln zł

20.3.Warszawa (PAP) - Petrolinvest podpisał z Prokomem Investments
umowę, na mocy której Prokom Investments, będący głównym
akcjonariuszem firmy, zobowiązał się pozyskać 150 mln...

dzp86sd
dzp86sd

20.3.Warszawa (PAP) - Petrolinvest podpisał z Prokomem Investments umowę, na mocy której Prokom Investments, będący głównym akcjonariuszem firmy, zobowiązał się pozyskać 150 mln złotych na finansowanie działalności Petrolinvestu - poinformował Petrolinvest w komunikacie.

"Finansowanie będzie udzielane spółce na podstawie umów pożyczek lub innych umów o podobnym charakterze na warunkach rynkowych, lub też jako bezpośrednia inwestycja kapitałowa w akcje spółki, przy czym pożyczki lub umowy o podobnym charakterze będą niezabezpieczone i podporządkowane bankowemu zadłużeniu kredytowemu spółki, chyba że strony postanowią inaczej" - poinformował Petrolinvest.

Finansowanie ma być udzielone przez Prokom lub inny podmiot wskazany przez tę firmę.

Ewentualna bezpośrednia inwestycja kapitałowa w akcje Petrolinvestu wiązałaby się z koniecznością przeprowadzenia przez Petrolinvest emisji akcji.

"W przypadku zgłoszenia żądania, spółka zobowiązuje się podjąć, w terminie wskazanym w żądaniu, wszelkie czynności niezbędne do przeprowadzenia podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji nowych akcji Spółki (...) w zamian za wkład pieniężny (...)" - podano w raporcie.

Finansowanie powinno zostać pozyskane do 31 grudnia 2010 roku. (PAP)

morb/ gor/

dzp86sd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzp86sd