Trwa ładowanie...

Prokuratura analizuje zawiadomienia frankowiczów

Około 900 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa wysłali do Prokuratury Generalnej frankowi kredytobiorcy. Prokuratorzy już analizują dokumenty. Efekty ich pracy poznamy najpóźniej za miesiąc.

Share
Prokuratura analizuje zawiadomienia frankowiczów
Źródło: Fotolia
d2rt3mv

Rzecznik prasowy prokuratury generalnej, Mateusz Martyniuk potwierdza, że cały czas wpływają wnioski od kredytobiorców. Wnioski dotyczą podejrzenia popełnienia oszustwa ze strony przedstawicieli banków, które udzielały kredytów we frankach.

Prokuratorzy będą analizować każde zawiadomienie oraz umowę kredytową. Maryniuk przypomina, że przestępstwo oszustwa ma charakter umyślny. To oznacza, że aby skazać przedstawicieli banków, trzeba udowodnić, że działali oni z zamiarem dokonania przestępstwa.

d2rt3mv

Dziś pod siedzibą prokuratora generalnego w Warszawie zebrało się około 30 poszkodowanych, którzy zaciągnęli kredyty denominowane w helweckiej walucie. Poszkodowani twierdzą, że zostali oszukani przez banki, które zdawały sobie sprawę w możliwych wahań kursu.

Mariusz Zając, który uważa się za poszkodowanego, wyjaśnia, że kredytobiorcy chcą sprawdzić, czy ktoś zajmie się ich sprawą. Przestępstwo oszustwa jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Pewnym pocieszeniem dla zadłużonych we franku może być umacniająca się złotówka. Jeszcze tydzień temu za jednego franka trzeba było zapłacić około 4 zł i 30 gr. W piątek cena spadła poniżej 4 zł.

d2rt3mv

Podziel się opinią

Share
d2rt3mv
d2rt3mv