Trwa ładowanie...

Prokuratura planuje śledztwo ws. narzeczonej Kammela

Prokuratura Okręgowa w Warszawie sporządza plan śledztwa w sprawie b. wiceprezes banków BPH i PEKAO S.A. - Katarzyny Niezgody. Artykuł Kodeksu karnego, który jest podstawą śledztwa, przewiduje karę do 10 lat więzienia za wyrządzenie spółce "szkody majątkowej w wielkich rozmiarach".

Prokuratura planuje śledztwo ws. narzeczonej KammelaŹródło: AKPA
d2vcuch
d2vcuch

Rzecznik prokuratury Mateusz Martyniuk, że potwierdza informacje medialne o wszczęciu śledztwa. - Sporządzamy jest plan śledztwa - dodał.

Art. 296 K.k. stanowi, że kto, obowiązany do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą jednostki organizacyjnej - przez nadużycie uprawnień lub niedopełnienie obowiązku - wyrządza jej szkodę majątkową w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Niezgodę zwolniono w kwietniu br. z funkcji wiceprezesa Banku Pekao S.A. Związana z jej partnerem, prezenterem Tomaszem Kammelem spółka Sparrow zdominowała niemal wszystkie szkolenia personalne w obu bankach, a zlecenia często dostawała bez przetargów. Według mediów, Kammel był współzałożycielem i udziałowcem Sparrow do połowy 2007 r.

Jak podawał "Puls Biznesu", w uzasadnieniu decyzji z czerwca o wszczęciu śledztwa, podano, iż na współpracy z zewnętrznymi firmami szkoleniowymi (głównie spółką Sparrow) oba banki mogły ponieść szkodę w wysokości ok. 16 mln zł.

Nieprawidłowości w banku Pekao ujawnił wewnętrzny audyt, po którym Niezgoda straciła stanowisko. Doniesienie banku było też podstawą decyzji o wszczęciu śledztwa prokuratury. Czynności w postępowaniu sprawdzającym wykonywała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

d2vcuch
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vcuch