Trwa ładowanie...

Promocja samorządów i firm za unijne pieniądze

Samorządy oraz firmy z Podkarpacia będą mogły promować się m.in. na targach dzięki pieniądzom z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO). Zarząd województwa przeznaczył na dofinansowanie 80 projektów ponad 8,6 mln zł.

Share
Promocja samorządów i firm za unijne pieniądze
Źródło: AFP
d10mak4

Jak podkreślił marszałek województwa podkarpackiego Zygmunt Cholewiński, w naborze preferowane były te projekty, które promowały cały region.

- Początkowo na ten nabór przeznaczyliśmy 6 mln zł, ale wpłynęło bardzo dużo wniosków, które uzyskały pozytywną ocenę na wszystkich etapach, dlatego podjęliśmy decyzję o zwiększeniu tej kwoty do ponad 8,6 mln zł - dodał.

Jak zaznaczył Cholewiński, dodatkowo punktowane były projekty, których celem jest promocja regionu w zakresie najistotniejszych atutów województwa takich jak: Dolina Lotnicza, sektor chemiczny, przetwórstwo rolno-spożywcze czy sektor turystyczny.

d10mak4

Wśród projektów, które uzyskały dofinansowanie znalazły się m.in. dwa złożone przez samorząd województwa podkarpackiego. Dzięki dofinansowaniu przeprowadzona będzie m.in. kampania medialna i outdoorowa pod hasłem "Podkarpackie przyciąga inwestorów". Kampania będzie polegała na emisji w ogólnopolskich programach telewizyjnych spotów reklamowych, przedstawiających gospodarkę regionu i ukazujących jego możliwości inwestycyjne. Natomiast kampania outdoorowa będzie się odbywać w największych polskich miastach m.in. w Warszawie, na terenie Śląska i we Wrocławiu. Podkarpacie będzie przedstawiane na billboardach, jako miejsce gdzie warto inwestować i wypoczywać.

Z unijnych środków dofinansowana będzie również promocja gospodarcza Rzeszowa, realizowana poprzez udział miasta w targach m.in. w Berlinie. Dofinansowanie swojej promocji otrzymały także Przemyśl, Tarnobrzeg i gmina Leżajsk.

Za unijne pieniądze promował się będzie także port lotniczy "Rzeszów-Jasionka". Za otrzymane środki przeprowadzi kampanię informacyjną o województwie podkarpackim w liniach lotniczych. Pozyskane środki przeznaczone zostaną również na udział w zagranicznych i krajowych imprezach targowo-wystawienniczych.

W ramach RPO Podkarpacie ma do wykorzystania 1 mld 136 mln euro. Instytucją zarządzającą programem jest zarząd województwa.

d10mak4

Podziel się opinią

Share
d10mak4
d10mak4