Trwa ładowanie...
d2cboqd

Przegląd informacji ze spółek

Boryszew oraz jego spółki zależne - SPV Boryszew 3, Impex - Invest, Impexmetal oraz SPV Impexmetal - ogłosiły wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 4 033 208 akcji spółki Hutmen po cenie 5 zł za sztukę, podała spółka.

Share
d2cboqd

Awbud zawarł umowę na budowę zakładu produkcyjnego firmy Eberspächer Climate Control Systems w Godzikowicach koło Oławy, za ryczałtowo 25,9 mln zł netto, podała spółka.

Artertesia Consulting Ltd z siedzibą w Nikozji wypowiedziała Getin Holdingowi warunkową umowy sprzedaży udziału stanowiącego 100% kapitału zakładowego OOO "Carcade" z siedzibą w Kaliningradzie, Rosja, podał Getin.

Polnord sprzedał 1 191 lokali netto na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych w okresie od 1 stycznia do 30 września br., co oznacza wzrost o 29%, podała spółka. W samym III kw. zostało sprzedanych 357 lokali, podała spółka.

d2cboqd

PKP Cargo zwiększa swój potencjał taborowy na Litwie także w kontekście przyszłej obsługi normalnotorowej linii Rail Baltica, wynika z wypowiedzi członka zarządu ds. operacyjnych Wojciecha Derdy dla ISBnews. Przewoźnik podał wcześniej, że uzyskał możliwość wjazdu na Litwę dla kolejnej serii lokomotyw spalinowych.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) zadeklarowała gotowość do wznowienia negocjacji w sprawie sprzedaży kopalni Brzeszcze, podała spółka.

Gremi Media, jako wspólnik spółki pod firmą Presspublica, podjęła decyzję w sprawie przekształcenia jej ze spółki z o.o. w spółkę akcyjną oraz przeprowadzenia procesu zmierzającego do dopuszczenia akcji tak powstałej spółki do obrotu na GPW, podano w informacji.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy i RWE Supply & Trading podpisały umowę na dostawę gazu ziemnego wysokometanowego od 1 października 2015 r. do 30 września 2016 r., podała Grupa Azoty. Szacunkowa wartość umowy to 170 mln zł.

d2cboqd

Marvipol wniósł wszystkie aktywa związane z działalnością myjni samochodowych do spółki zależnej Robo Wash, którą planuje sprzedać w ciągu 12 miesięcy, podała spółka.

Sygnity ma aneks do umowy z Ministerstwem Finansów na budowę, wdrożenie i utrzymanie systemu e-Podatki. Aneks potwierdza kontynuację realizacji umowy, której przedmiot obejmuje również zgłoszony uprzednio przez zamawiającego zamiar realizacji Wdrożenia Architektury Pośredniej TA4 jako istotnego etapu realizacji przedmiotu umowy, którego realizacja była uzależniona od potwierdzenia przez zamawiającego.

Zarząd Taurona Polska Energia zadeklarował wolę kontynuowania negocjacji w sprawie nabycia kopalni Brzeszcze, podała spółka.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Vistula Group osiągnięte we wrześniu br. wyniosły około 38,5 mln zł i były wyższe o około 23,8% r/r, podała spółka.

d2cboqd

Wstępne wyniki testów odwiertu Miłosław 4K potwierdziły odkrycie złoża gazu w Miłosławiu w Wielkopolsce, podało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG), które jest operatorem koncesji.

Akcjonariusze Hawe nie głosowali w sprawie emisji akcji w związku z brakiem kworum, wynika z komunikatu po walnym.

Atal sprzedał 1205 lokali w okresie od stycznia do września br. wobec 786 rok wcześniej i 1093 w całym 2014 r., poinformował deweloper.

Modelowa marża rafineryjna grupy PKN Orlen wyniosła we wrześniu br. 7,7 USD/b w porównaniu do 11,2 USD/b miesiąc wcześniej. We wrześniu ub.r. marża wynosiła 5,5 USD/b, podała spółka.

d2cboqd

GLG Pharma sfinalizowała umowę licencyjną, zgodnie z którą GLG Pharma, LLC udzieliła bezpłatnej licencji na wyłączność (obejmującą cały świat) do wykorzystania patentów, technologii, znaków towarowych, tajemnic handlowych, oraz praw dotyczących wytwarzania, marketingu, dystrybucji i sprzedaży inhibitorów białka STAT-3 (ang. Signal Transducer and Activators of Transcription 3), które pełnią funkcję przekaźnika sygnału i aktywatora procesu transkrypcji dla trzech obszarów chorobowych, Autosomalnie Dominującej Wielotorbielowatości Nerek (ADPKD), Chronicznej Białaczki Limfocytowej (CLL), Potrójnie Ujemnego Raka Piersi (TNBC), podała spółka.

W związku z perspektywą zmiany warunków i zwiększenia wartości emisji, zarząd Dekpol podjął uchwałę w sprawie emisji do 350 tys. obligacji zabezpieczonych serii D o wartości nominalnej 100 zł każda. Wartość emisji wyniesie do 35 mln zł, poinformowała spółka. W lipcu Dekpol zrezygnował z tej emisji.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) odwoła się od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) dotyczącej nałożenia na spółkę kary w wysokości 10 mln zł, podała firma.

Xcity Investment - spółka, która w Grupie PKP odpowiada za współpracę z deweloperami - ogłosi w ciągu kilku tygodni postępowania na wybór inwestorów dla 15 nowych projektów w całej Polsce, o wartości 618 mln euro, poinformowali członkowie zarządu. Będą to kolejne projekty w ramach portfolio, którego łączna wartość szacowana jest na 8,84 mld euro.

d2cboqd

Wartość przychodów ze sprzedaży detalicznej i hurtowej Bytomia za wrzesień 2015 r. wzrosła o 14,9% r/r do 10,75 mln zł, podała spółka. W okresie styczeń-wrzesień wzrosły one o 27,7% do 89,76 mln zł, podała spółka.

MLP Group wykorzysta środki pozyskane ze sprzedaży parków logistycznych MLP Tychy oraz MLP Bieruń w kwocie 90 mln euro na finansowanie kolejnych inwestycji i dywidendę, poinformował wiceprezes MLP Group i dyrektor generalny Radosław T. Krochta. Planuje budowę parków w regionie Wielkopolski, Górnego i Dolnego Śląska oraz Łodzi. Zamierza również ruszyć z ekspansją na rynek niemiecki.

4fun Media nabyła 12,86 mln akcji spółki Screen Network, stanowiących 60% kapitału akcyjnego za 6,95 mln zł, podała spółka.

JHM Development sprzedało aktami notarialnymi 24 mieszkania i 5 garaży we wrześniu, podała spółka.

d2cboqd

Gaz-System podpisał umowę o współpracy z Ukrtransgaz w zakresie przeprowadzenia pilotowych aukcji przepustowości na granicy polsko-ukraińskiej, poinformowała spółka.

Wartość aktywów pod zarządzaniem Quercus TFI wzrosła do 3 313,2 mln zł na 30 września br., podało TFI. Miesiąc wcześniej wartość aktywów wynosiła 3 226,1 mln zł.

Przychody CDRL - właściciela marki Cocodrillo - ze sprzedaży w polskich sklepach wzrosły we wrześniu o 25% r/r i wyniosły 9,69 mln zł. W okresie styczeń-wrzesień przychody wyniosły 88,65 mln zł i były o 17% wyższe niż przed rokiem.

Liczba klientów LiveChat Software powiększyła się do 12 284 firm z całego świata, podała spółka na podstawie danych pochodzących z systemów sprzedaży na dzień 1 października. Liczba klientów wzrosła o 367 firm w ciągu miesiąca i o 3 582 w ciągu roku.

Grupa Marvipol zawarła we wrześniu 73 umowy sprzedaży mieszkań i lokali usługowych, po uwzględnieniu rezygnacji, a JLR Polska sprzedała do sieci dilerskiej 118 samochody Jaguar Land Rover, podała spółka.

Marvipol szacuje stan zobowiązań finansowych grupy na 249,57 mln zł na dzień 30 września wobec 279,7 mln zł na koniec 2014 r. i 352,87 mln zł na koniec 2013 r., podała spółka.

Spółki MLP Group zawarły umowy sprzedaży parku MLP Bieruń za ok. 26,9 mln euro plus VAT (114,02 mln zł) oraz parku MLP Tychy za 62,66 mln euro plus VAT (326,69 mln zł) na rzecz WestInvest Gesellschaft für Investmentfonds, podała spółka w odrębnych komunikatach.

Akcjonariusze, w tym członkowie zarządu, 11 bit studios zawarli porozumienie w kwestii wspólnego nabywania akcji spółki oraz zgodnego głosowania na walnych zgromadzeniach, podało 11 bit studios. Porozumienie obowiązuje do 31 grudnia.

PKP Cargo konsoliduje obsługę sprzedażową w ramach jednej spółki - PKP Cargo Connect. Jej zadaniem będzie sprzedaż kompleksowych usług logistycznych PKP Cargo w Polsce i na rynkach międzynarodowych, podało PKP Cargo.

d2cboqd

Podziel się opinią

Share
d2cboqd
d2cboqd