Trwa ładowanie...
d2kil4v

Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 1 lutego

...

Share
d2kil4v

01.02. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 1 lutego.

RZECZPOSPOLITA

Nie zdarza się często, żeby najwięksi sprzedawcy funduszy inwestycyjnych jednocześnie rezygnowali z opłaty pobieranej przy sprzedaży jednostek TFI. W styczniu uczyniły tak ING Bank Śląski i PKO BP. Promocja trwa też w BZ WBK. (s.A1,B4)

d2kil4v

Kablówki chcą w tym roku ożywić niemrawy rynek stacjonarnego dostępu do internetu. Ale na niższe ceny nie ma co liczyć. (s.A1,B2,B3)

Styczeń przyniósł pogorszenie sytuacji na rynku pracy - wynika z ankiety "Rz". Prognozy analityków z 22 instytucji finansowych pokazują, że miniony miesiąc przyniósł dalsze hamowanie wzrostu cen. Według średniej wskazań roczna inflacja spadła w styczniu do 1,9 proc. z 2,4 proc. w grudniu 2012 r. (s.B1)

Strata operacyjna LOT za 2012 r. wyniosła 184 mln zł, a strata netto 115 mln zł. Poprawiły się natomiast inne parametry, jak liczba przewiezionych pasażerów i wypełnienie samolotów. "Wynik finansowy byłby zdecydowanie lepszy, gdyby nie niekorzystne dla LOT zmiany kursów walut i utrzymujące się wysokie ceny paliw" - mówi Zbnigniew Mazur, P.O. prezesa LOT. (s.B3)

Akcje Pekao warte 1,3-1,5 mld zł kupiły OFE. Prawie połowę sprzedawanych udziałów przejęły instytucje zagraniczne. (s.B6)

d2kil4v

Opóźnienie w budowie terminala LNG szacowane jest na 2-4 miesiące - powiedział "Rz" Rafał Wardziński, szef Polskiego LNG. Liczy on jednak, że ostatecznie termin kontraktowy zostanie dotrzymany i terminal zostanie oddany do użytku w 2014 roku. (s.B16)

PARKIET

W tym roku CCC wypłaci dywidendę w wysokości co najmniej 1,8 zł na akcję - mówi Piotr Nowjalis, wiceprezes obuwniczej firmy. W 2012 roku było to 1,6 zł dywidendy na akcję. (s.5)

KNF prowadzi trzy sprawy związane z Petrolinvestem. Niektórzy akcjonariusze domagają się zawieszenia notowań walorów na czas wyjaśnienia wątpliwości dotyczących spółki. (s.6)

d2kil4v

GAZETA WYBORCZA

Zamiast długich bojów były negocjacje. Operatorzy telekomunikacyjny przystali na nowe, niższe stawki MTR w połączeniach telefonicznych. (s.13)

W zeszłym roku z powodu kryzysu prawie o jedną piątą spadła w Polsce produkcja autobusów. W tym roku zdaniem ekspertów może być lepiej dzięki zmianom unijnych przepisów o emisji spalin. (s.14)

PULS BIZNESU

d2kil4v

Santander zaprasza na poniedziałek na Investor's Day. Może to być przygrywka do sprzedaży 16 proc. akcji BZ WBK. Trzeci duży pakiet akcji bankowych może trafić na giełdę w ciągu kilkunastu dni. "Spodziewam się transakcji w perspektywie kilku tygodni, na przełomie lutego i marca. Rynek musi nieco ochłonąć po poprzednich dwóch dużych transakcjach" - powiedział Ryszard Rusak z Union Investment. (s.4)

Kontrolerzy PKP wykryli nieprawidłowości w Polskich Kolejach Linowych - nepotyzm, niejasne zasady wynajmu atrakcyjnych lokali i łamanie przepisów. (s.10)

Intel nie boi się kryzysu. Tablety i smartfony pociągną do góry sprzedaż producenta procesorów. Dzięki temu uniknie spowolnienia na rynku komputerów. (s.12)

Sąd oceni, czy Mariusz Petrowicz złamał prawo. W wakacje 2009 r. znany inwestor na Chemoservsie-Dwory zarobił 280 proc. (s.14,15)

Na koniec roku WIG 20 sięgnie 2.800 pkt. Dobrych inwestycji lepiej szukać poza gronem największych spółek. Godne uwagi są GPW i Netia. (s.21) (PAP)

morb/

d2kil4v

Podziel się opinią

Share
d2kil4v
d2kil4v