Trwa ładowanie...
d2bk1qj

Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 18 kwietnia

...

d2bk1qj
d2bk1qj

18.04. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 18 kwietnia.

RZECZPOSPOLITA

Zakupy spożywcze w internecie zrobiło już 4 mln Polaków. Grupa ta błyskawicznie rośnie. (s.A1,B2,B3)

Kupując Link4 PZU zyskał tanią markę, a dzięki firmie na Litwie - pozycję lidera regionu. (s.B1)

d2bk1qj

Budownictwo po prawdziwym tąpnięciu w zeszłym roku w tym wzrośnie, ale nie odrobi jeszcze wszystkich strat. (s.B2)

Sytuacja na rynku węgla pogarsza się z kwartału na kwartał. Śląskie spółki wydobywcze rozważają podjęcie radykalnych kroków - wprowadzenie przestojów lub skrócenie tygodnia pracy. (s.B5)

Rynek aut w Europie w I kwartale wzrósł o 8,6 proc. (s.B5)

W czwartek rada ministrów w trybie obiegowym przyjęła dokument omawiający skutki wprowadzenia w kwietniu 2012 r. podatku od wydobycia niektórych kopalin (rudy miedzi i srebra). Informacja zostanie teraz przekazana do Sejmu i udostępniona posłom. Rewolucji w funkcjonowaniu daniny na razie nie należy się spodziewać. (s.B6)

d2bk1qj

Krakowski Kredens planuje wyjście za granicę. W grę wchodzi zarówno otwieranie sklepów lub stoisk na zasadzie franczyzy, jak i dostarczanie produktów do sieci delikatesowych. Spółka nie wyklucza w przyszłości debiutu na GPW - mówi Ewa Lewek, wiceprezes firmy. (s.B12)

PARKIET

Aż 42,2 proc. spółek wchodzących w skład WIG 30, WIG 50 i WIG 250 nie zareagowało na wiadomości z trzema krótkimi pytaniami, jakie wysłał do nich "Parkiet", podając się za inwestora indywidualnego. W tym gronie znalazło się sześć spółek z WIG 30. (s.1,8)

15 kwietnia przestał działać tzw. virtual data room, w którym udostępnione zostały wybrane dokumenty dotyczące prywatyzowanego PHN. Teraz Skarb Państwa będzie czekał na ogłoszenie wezwania. Z pojawiających się na rynku pogłosek wynika, że firmą wciąż zainteresowane mogą być Ghelamco, Lone Star i TPG. Z wyścigu mogły się wycofać Griffin i Mennica Polska. (s.4)

d2bk1qj

GAZETA WYBORCZA

Do 2015 r. Polska musi zbić deficyt poniżej 3 proc. PKB. Będziemy żyć z zaciśniętym pasem, ale nie ma w planach podnoszenia stawek VAT czy PIT. (s.18)

PULS BIZNESU

Najdynamiczniejsze małe i średnie firmy zatrudniają tak chętnie jak nigdy. Czują poprawę koniunktury i wierzą, że będzie jeszcze lepiej. (s.10,11)

Rosjanie mają problem ze zbytem węgla, więc sprzedają go u nas, nie oglądając się na ceny. Tym samym węgiel ze wschodu wypiera węgiel pochodzący z krajowych kopalni. (s.4)

Trzy lata temu spożycie jaj wynosiło 202 sztuki na głowę. W 2013 r. 142 sztuki. Tak spektakularnego spadku konsumpcji jeszcze nie było. Gorzej już być nie powinno. (s.8)

Warto mieć akcje w portfelu do czasu, gdy gospodarka osiągnie apogeum - przekonuje Sebastian Buczek, prezes Qercus TFI. (s.16) (PAP)

morb/

d2bk1qj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bk1qj