Trwa ładowanie...
d1xsfy9
d1xsfy9

Przegląd prasy gospodarczej, poniedziałek, 5 lipca

...
Share
d1xsfy9

05.07. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w poniedziałek, 5 lipca

RZECZPOSPOLITA

Rząd nie zamierza zmieniać podatków, aby obniżyć deficyt finansów publicznych i będzie szukał oszczędności, m.in. ograniczając ulgi w VAT i wypłaty becikowego. (s.B1)

d1xsfy9

Ulgi na biopaliwa zostaną drastycznie ograniczone. Budżet zaoszczędzi na tym nawet miliard złotych, ale ceny paliw mogą pójść w górę. (s.B1)

Od sukcesu sprzedaży akcji Energi zależą wpływy z prywatyzacji. Wykonanie planu - 25 mld zł - jest zagrożone ze względu na niską wycenę Tauronu, słabe oferty na PAK i niepewność przetargu na Eneę. (s.B2)

Tegoroczna powódź to pierwsza klęska żywiołowa, w którą na dużą skalę próbowały się zaangażować agencje odszkodowawcze. Działanie ułatwiły im relacje w mediach o najbardziej poszkodowanych gminach oraz z góry zapowiadane wizyty likwidatorów szkód, na które masowo schodzili się powodzianie. Ci ostatni szukają teraz pomocy w rozwiązaniu umów. (s.B5)

Salon Caroliny Herrery ma ruszyć w sierpniu lub we wrześniu w Warszawie. Nowojorska centrala nie odpowiedziała na pytania, z jaką polską firmą podpisała umowę na wprowadzenie brandu do naszego kraju ani czy są planowane kolejne otwarcia. W salonie trwają prace budowlane, ale na szyldach już pojawiła się nazwa. (s.B7)

d1xsfy9

PARKIET

Tegoroczne obroty Lubawy sięgną 40 mln zł. W pierwszym półroczu przychody spółki wzrosły o 16 proc. do 11,5 mln zł. Efekt zaczyna przynosić zatrudnienie dodatkowych handlowców , którzy pozyskują nowych odbiorców, głównie na wytwarzany przez spółkę sprzęt BHP. (s.03)

Emperia szuka okazji do powiększenia grupy. Lubelska spółka ma już na swoim koncie sporo przejęć. Zarząd zapowiada kolejne. Czy w grę wchodzi zakup Bać-Polu, który kilka dni temu zrezygnował z samodzielnego wejścia na giełdę? (s.04)

Wyniki Comarchu za pierwsze półrocze mogą być obciążone odpisami na utratę wartości niemieckiej spółki zależnej. (s.05)

d1xsfy9

Warimpex otrzymał już pozwolenie na budowę biurowca przy ul. Próżnej w Warszawie. Inwestycja pochłonie 10-12 mln euro. (s.05)

PULS BIZNESU

Redan spodziewał się nieco lepszego czerwca, ale decyzji o zmianie prognoz na razie jednak nie ma. (s.08)

Gdy inne banki wycofują się z kredytów ratalnych, Alior na niego wchodzi. Bo konkurencja jest mniejsza. (s.09)

d1xsfy9

Rybne firmy weszły w najsłabszy okres roku. Czerwiec i lipiec są tradycyjnie słabe pod względem sprzedażowym. Seko wykorzystuje ten czas na budowę zakładu. (s.11)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych Przyjaźń przygotowuje się do gigantycznej inwestycji nad Bałtykiem. Za 1 mld zł wybuduje w Gdańsku supernowoczesny terminal naftowy, który ma ruszyć w 2013 roku. (s.A14)

Obligacje stają się hitem inwestycyjnym polskich miast. Wartość emisji w ubiegłym roku wyniosła 3,2 mld zł, w tym roku będzie jeszcze wyższa. Na tym rynku dominuje PKO BP z 34 proc. udziałem. (s.A16) (PAP)

pif/

d1xsfy9

Podziel się opinią

Share
d1xsfy9
d1xsfy9