Trwa ładowanie...
dbygpqh

Przegląd prasy gospodarczej, sobota, 12 kwietnia

...
Share
dbygpqh

12.04. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w sobotę,12 kwietnia

RZECZPOSPOLITA

Koniec samowolki w reklamie. Krajowa Rada utrudni nadawcom obchodzenie przepisów i nadawanie zbyt głośnych reklam w telewizji. Zapewnepo ostatniej kontroli mniej będzie też towarzyszących programom dla dzieci spotów reklamujących niezdrowe jedzenie. (s. A7)

dbygpqh

PARKIET

Zmiany w akcjonariacie największego w kraju operatora alternatywnego. Zbigniew Jakubas lokuje w Netię. W segmencie spółek telekomunikacyjnych robi się gorąco. Innova Capital ogłosiła wezwanie na ATM, wyceniając firmę na 450 mln zł, a amerykański fundusz Third Avenue wychodzi z inwestycji w Netię. Robi to zdaniem analityków w dziwny sposób, mogący sugerować, że operator łatwo nie znajdzie inwestora branżowego. (s.1)

Kto błyśnie, a kto rozczaruje wynikami za I kwartał? Rusza sezon publikacji sprawozdań za pierwsze trzy miesiące tego roku. Pomagamy wytypować spółki, które będą się miały czym pochwalić. (s.3)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które w ubiegłym tygodniu odstąpiło od umowy dotyczącej rozbudowy podziemnego magazynu gazu w Wierzchowicach, zapłaciło do tej pory konsorcjum realizującemu inwestycję 95 proc. wartości kontraktu. (s.5)

dbygpqh

KGHM: Prezes podtrzymuje plan produkcji kopalni w Chile. Sierra Gorda rusza w czerwcu. Najczęściej pojawiająca się prognoza dla miedzi na ten rok to okolice 3 USD za funt (6,61 tys. USD za tonę - red.) - mówi Herbert Wirth, prezes KGHM, który przebywa w Chile z okazji 13. edycji branżowej konferencji Cesco Week, gromadzącej przedstawicieli największych koncernów. (s.5)

Powrót Solara do dawnych zysków będzie trudny. Zdaniem zarządu osiągnięcie 50 mln zł zysku netto wymagałoby wzrostu obrotów. Te w I kwartale zmalały.(s.5)

Sądzimy, że w średnim terminie Netia jest zdolna utrzymać wypłatę dywidendy na poziomie tegorocznym, czyli rzędu około 146 mln zł, nawet z potencjałem do wzrostu o kilka groszy na akcję. Myślę, że dla naszych akcjonariuszy to komunikat satysfakcjonujący - mówi Mirosław Godlewski, prezes Netii w wywiadzie dla Gazety Parkiet. (s.10,11)

GAZETA WYBORCZA

dbygpqh

Apetyt na polską kuchenkę. Wrocławskie fabryki FagorMastercook z dnia na dzień stanęły, bo hiszpańska spółka matka upadła. Teraz konkurencja łypie okiem, jak przejąć nowoczesne zakłady. W dodatku do Polski chcą wejść Chińczycy z marką Haier.

Japonia przeprasza się z atomem, bo i tak ją kosztuje. Nie będzie zapowiadanego po katastrofie w Fukushimie odwrotu od atomu. Tokio przyjęło w piątek plan energetyczny dla kraju, w którym energię jądrową określa się jako "zasoby o istotnym znaczeniu". (PAP

ana/

dbygpqh

Podziel się opinią

Share
dbygpqh
dbygpqh