Trwa ładowanie...
d12dv06

Przegląd prasy gospodarczej, środa, 12 stycznia

...

Share
d12dv06

12.01. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 12 stycznia

RZECZPOSPOLITA

Rynek turystyki medycznej wzrośnie w tym roku o około 10 proc. W jego rozwoju pomogą rządowe dotacje na promocję. Zagraniczni pacjenci wydadzą w Polsce około 800 mln zł. (s.B1)

d12dv06

Dziś Polkomtel może ogłosić decyzję w sprawie Exatelu, operatora usług telefonii stacjonarnej dla firm. (s.B6)

Zarząd poznańskiej spółki rozmawiał z Electricite de France. To badania przybliżające prywatyzację wielkopolskiej spółki. (s.B6)

Rząd chce zabrać kolejom zaoszczędzone na przetargach rozstrzyganych w 2010 roku 1,2 mld zł i przeznaczyć je na drogi. (s.B7)

PARKIET

d12dv06

Krok Biotonu w stronę sojuszu z Actavisem. Producent insuliny jest coraz bliżej podpisania umowy o współpracy z Islandczykami. (s.04)

Klaruje się docelowy kształt giełdowej grupy. Kilka spółek córek Jago wejdzie na NewConnect. (s.04)

Wskazani inwestorzy powinni na początku przyszłego tygodnia podpisać umowy inwestycyjne dotyczące dofinansowania Bytomia kwotą łącznie 20 mln zł. (s.04)

Właściciel spółki Marywilska 44 - JHM Development - w II kwartale złoży w KNF prospekt emisyjny. Debiutowi na GPW raczej nie będzie towarzyszyła emisja akcji. (s.07)

d12dv06

DZIENNIK

Nowe rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji spowoduje, że największe stacje telewizyjne - TVP, TVN i Polsat - stracą około 10 proc. swoich rocznych przychodów ze sponsoringu. Zaostrzone przepisy mają wejść w życie już 28 kwietnia. (s.A7)

PKP SA może przenieść na gminę prawo własności dworca kolejowego, o ile zobowiąże się ona do remontu nieruchomości. Samorząd będzie także musiał zapewnić warunki do obsługi pasażerów. (s.C3)

Fiat i Skoda obniżają ceny samochodów z rocznika 2011. Promocje mają zrekompensować straty po zawieszeniu pełnego odpisu VAT dla aut z kratką. (s.A11)

d12dv06

Udziałowcy Polkomtela chcą, aby transakcję sprzedaży ich udziałów w telekomie sfinalizować do lipca. Jej wartość może przekroczyć 16 mld zł. (s.A11)

Enea, która działa głównie w Wielkopolsce, straciła prestiżowego klienta z Poznania i przegrała kontrakt na oświetlenie ulic miasta. (s.A.12)

PULS BIZNESU

Maspex i FoodCare mają sądowy zakaz produkcji i sprzedaży Tigera. (s.06)

d12dv06

Upadłość Malmy, byłego potentata rynku makaronów jest już prawomocna. Majątek firmy czeka na inwestora. W najbliższych dniach sąd zleci wycenę majątku spółki. (s.08)

Grupa Lotos likwiduje spółkę Lotos Gaz i wycofuje się z walki o hurtowy rynek gazu płynnego w Polsce. (s.08)

Według gazety już za kilka dni może dojść do sprzedaży akcji Polbanku. Grecy dopinają transakcję, a w kolejce stoją Austriacy i Włosi. (s.10)

Spółki zależne mają odciążyć One-2-One. Mobi trust liczy na przełom w upowszechnianiu podpisu elektronicznego. Grupa chce mocno stanąć na trzech nogach. Spółki spoza podstawowego biznesu sprzeda funduszowi. (s.11)

Prawie 90 proc. sprzedawanych komputerów to maszyny przenośne. W ostatnim półroczu desktopy uległy nawet netbookom. (s.16)

pif/

d12dv06

Podziel się opinią

Share
d12dv06
d12dv06