Trwa ładowanie...
d1u6sin

Przegląd prasy gospodarczej, środa, 16 kwietnia

...

d1u6sin
d1u6sin

16.04. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 16 kwietnia.

RZECZPOSPOLITA

Liczba e-sklepów ma w tym roku przekroczyć 14 tys., a wartość internetowych zakupów sięgnie 30 mld zł. (s. B1)

Kosztowna droga do igrzysk. Już dzisiaj wydatki na olimpiadę zimową w Krakowie i Zakopanem szcauje się na niemal 30 mld zł. A eksperci ostrzegają, że na pewno wzrosną. (s. B2-3)

d1u6sin

Na rynku paliw lotniczych rośnie konkurencja i popyt. Grupa Lotos i PKN Orlen chcą zwiększyć sprzedaż w poslkich portach. (S. B6)

Firmy coraz chętniej finansują się długiem. W pierwszych trzech miesiącach 2014 roku przedsiębiorstwa, banki i gminy wyemitowały już prawie tyle obligacji, ile przez pięć miesięcy ubiegłego roku. (s. B9)

PKO BP walczy o najmłodszych klientów. Bank chce w tym roku wydać kilkanaście tysięcy kart dla dzieci i otworzyć 60 tys. nowych kont Junior. (s. B9)

PARKIET

d1u6sin

Zbliża się chwila prawdy dla rynku futures. Im bliżej ostatniej, czerwcowej, serii kontraktów na WIG20 z mnożnikiem 10 zł, tym większy niepokój wśród inwestorów indywidualnych. Gracze żalą się, że futures z dwukrotnie wyższym mnożnikeim są dla nich zbyt ryzykowne. (s. 01, 10)

Ważą się losy funduszy emerytalnych. Ludzie rynku przewidują, że zostanie w nich zaledwie 10-20 procent obecnych klientów, reszta zostanie przeniesiona do ZUS. OFE mogą zalać parkiet akcjami. (s. 01, 04)

Kęty i Impexmetal stawiają na przetworzone wyroby. Jak najwyższy udział tych wyrobów w sprzedaży i docieranie do odbiorców końcowych to jedyny sposób na konkurowanie z firmami spoza UE, które nie ponoszą kosztów polityki klimatycznej. (s. 06)

Rosyjskie firmy czują rynkowy ostracyzm. Wiele firm z Rosji zwleka z rolowaniem swoich obligacji na zachodnich rynkach. Zagraniczni inwestorzy niechętnie pożyczają im pieniądze. (s. 11)

d1u6sin

GAZETA WYBORCZA

UE kończy budowę unii bankowej, która ma chronić portfele podatników przy ratowaniu banków. Ale projekt unii mocno wykoślawił się w sporach krajów eurolandu. (s. 27)

Związkowcy Orlen Lietuva ogłosili, że zarząd zamierza zwolnić 100 z 1560 pracowników rafinerii w Możejkach. Prezes spółki Ireneusz Fąfara miał poinformować w piśmie do pracowników, że "spółka znajduje się w najtrudniejszym położeniu finansowym w całej historii". (s. 28)

Połowa Polaków krytykuje ZUS, a mimo to na razie tylko 21 tys. członków OFE deklaruje, że pozostanie w funduszach. - Winny jest rząd, który podważył zaufanie do giełdy i tak skonstruował przepisy, że bezczynność oznacza wybór ZUS - twierdzą ekonomiści. (s. 29)

d1u6sin

PULS BIZNESU

Marek Jakubiak, właściciel regionalnych browarów w Ciechanowie, Lwówku Śląskim i Bojanowie zainwestował w Tenczynek. (s. 4)

Darmowy podręcznik opóźnił sprzedaż WSiP i przyspieszył zmiany strategii. Będziemy beneficjentem reformy - mówi Jerzy Garlicki, szef wydawnictwa. (s. 7)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Za sześć lat koniec z bezrobociem. W 2020 roku płatnego zajęcia nie będzie miało tylko 500 tys. Polaków. (S. A1, A4-5)

d1u6sin

Rośnie liczba emerytów zaciągających kredyty konsumpcyjne, by pomóc swoim dzieciom lub wnukom. Równocześnie rośnie liczba niespłaconych pożyczek. (s. A2-3)

Gdy w kwietniu 1991 r. odbyła się pierwsza sesja na warszawskim parkiecie, rysowały się przed nim wspaniałe perspektywy. Wiele wskazuje jednak na to, że dobre czasy na GPW odeszły. (s. A8)

W ramach walki z deficytem budżetowym rząd podzieli podatników na złych i dobrych. Ministerstwo Finansów zamierza wdrożyć 43 działania mające zmniejszyć zakres szarej strefy. (s. A10)

(PAP)

pel/

d1u6sin
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u6sin