Trwa ładowanie...
dw2y44m

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 29 kwietnia

...

Share
dw2y44m

29.04. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 29 kwietnia.

RZECZPOSPOLITA

Większość członków rządu Donalda Tuska woli ZUS od OFE. Pięciu ministrów jeszcze się waha, czy wybrać ZUS czy OFE. Wśród nich są m.in. minister finansów Mateusz Szczurek, minister skarbu Włodzimierz Karpiński oraz wicepremier Elżbieta Bieńkowska. (s. A4)

Warszawa będzie miała tanie elektryczne autobusy z Chin. Miejskie Zakłady Autobusowe wybrały chińską firmę BYD na dostawcę 10 elektrycznych autobusów. Polski producent Solaris zapowiada odwołanie od wyników przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej. (s. B1)

dw2y44m

To będzie rekordowy rok dla polskiego drobiu. Szybko rośnie sprzedaż w kraju i za granicą. (s. B5)

Dość optymistycznie rozpoczął się sezon publikacji wyników banków za I kwartał. To może być kolejny dobry kwartał dla przedstawicieli branży bankowej. (s. B7)

Orlen żąda od litewskich kolei obniżki opłat. Rafineria w Możejkach będzie mogła zarabiać, jeśli na Litwie spadną koszty transportu kolejowego, powstanie ropociąg i dojdzie do redukcji zatrudnienia. - Dziś chcemy przede wszystkim, aby w najbliższych tygodniach doszło do kilkunastoprocentowej obniżki opłat za dostęp do transportu kolejowego - mówi jeden z menedżerów PKN Orlen. (s. B9)

- Wykorzystamy wszystkie pieniądze z budżetu na lata 2007-2013, a nowe programy wynegocjujemy do końca lipca - zapowiada wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska. Wicepremier nie myśli o utworzeniu holdingu lotniczego, do którego miałyby wejść m.in. Porty Lotnicze i PLL LOT. (s. B16)

dw2y44m

PARKIET

Po latach degradacji Bioton wraca do łask. Akcje producenta insuliny po powrocie do notowań ciągłych systematycznie drożeją. (s. 06)

Sąd może zakończyć we wtorek spór między T-Mobile Polska a Urzędem Komunikacji Elektronicznej o przetarg na częstotliowści LTE z 2007 roku. Jeśli T-Mobile wygra, Midas i jego hurtowi klienci mogą paść ofiarą wyroku. (s. 07)

Zawarcie układu z wierzycielami może nastąpić jesienią - mówi Jerzy Wiśniewski, prezes PBG. (s. 08)

dw2y44m

Wyjazd na długi majowy weekend do krajów strefy euro będzie nas kosztował więcej niż rok temu. Nastroje na rynkach nie sprzyjają złotemu. W najgorszym wypadku euro skoczy do 4,25 zł. (s. 10)

Na moskiewskiej giełdzie kolejna nerwowa sesja w związku z nowymi amerykańskimi sankcjami. Boleśniej niż sankcje Rosję może uderzyć obcięcie jej ratingów do "śmieciowych" poziomów. (s. 11)

GAZETA WYBORCZA

Budostal 3 robi drugie podejście po ochronę ubezpieczeniową ze strony skarbu państwa dla wartego 35 mln euro kontraktu na Ukrainie. Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) zaostrzyła politykę ubezpieczania transakcji na Wschodzie. (s. 28)

dw2y44m

PULS BIZNESU

Rząd chce, by kierowcy aut osobowych płacili za autostrady elektronicznie. Rezygnacja z bramek wszystkim się opłaci - twierdzi w raporcie Audytel. Autorzy raportu szacują, że korzyści w latach 2016-25 mogą przekroczyć 15 mld zł. (s. 3)

Oponeo.pl zamierza poszerzyć asortyment o inne części zamienne, oleje i płyny eksploatacyjne. (s. 7)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Małe firmy mają problem z wykorzystywaniem dotacji. PARP rozwiązała już umowy z ponad 1,3 tys. przedsiębiorców, którzy w sumie musieli oddać ponad 2,2 mld zł. Największy problem firmy mają z finansownaiem innowacji. (s. A14)

(PAP)

pel/

dw2y44m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw2y44m